Results Slovakia Fortuna Liga
    10.11.2019
    16:00 Zlate Moravce
    0 - 1
    Slovan Bratislava
    09.11.2019
    18:00 FK Senica
    4 - 0
    Zemplin Michalovce
    18:00 Spartak Trnava
    3 - 2
    FK Pohronie
    18:00 Dunajska Streda
    3 - 1
    AS Trencin
    18:00 SKF Sered
    0 - 1
    FC Nitra
    15:00 MSK Zilina
    1 - 2
    MFK Ruzomberok
    03.11.2019
    16:00 AS Trencin
    3 - 0
    MSK Zilina
    02.11.2019
    18:00 FK Pohronie
    1 - 2
    MFK Ruzomberok
    18:00 Dunajska Streda
    0 - 0
    SKF Sered
    18:00 Zemplin Michalovce
    2 - 2
    Zlate Moravce
    18:00 Slovan Bratislava
    2 - 0
    FK Senica
    17:00 FC Nitra
    1 - 0
    Spartak Trnava
    27.10.2019
    19:00 Spartak Trnava
    0 - 1
    MSK Zilina
    18:00 Zemplin Michalovce
    0 - 1
    Slovan Bratislava
    26.10.2019
    17:00 FK Senica
    0 - 1
    SKF Sered
    17:00 Zlate Moravce
    1 - 0
    FC Nitra
    17:00 FK Pohronie
    0 - 2
    Dunajska Streda
    16:00 MFK Ruzomberok
    2 - 2
    AS Trencin
    20.10.2019
    18:00 Dunajska Streda
    2 - 1
    Zlate Moravce
    17:00 AS Trencin
    2 - 3
    FK Senica
    19.10.2019
    17:00 Slovan Bratislava
    2 - 1
    FK Pohronie
    17:00 FC Nitra
    1 - 2
    MFK Ruzomberok
    17:00 SKF Sered
    2 - 1
    Spartak Trnava
    17:00 MSK Zilina
    1 - 1
    Zemplin Michalovce
    06.10.2019
    18:00 MFK Ruzomberok
    1 - 1
    Slovan Bratislava
    17:00 AS Trencin
    2 - 2
    Zlate Moravce
    05.10.2019
    17:00 FC Nitra
    1 - 4
    FK Senica
    17:00 FK Pohronie
    2 - 2
    Zemplin Michalovce
    17:00 MSK Zilina
    1 - 0
    SKF Sered
    16:30 Spartak Trnava
    1 - 2
    Dunajska Streda
    29.09.2019
    18:00 Dunajska Streda
    1 - 0
    MSK Zilina
    18:00 Zlate Moravce
    1 - 3
    Spartak Trnava
    28.09.2019
    19:00 Slovan Bratislava
    5 - 0
    FC Nitra
    19:00 Zemplin Michalovce
    0 - 1
    MFK Ruzomberok
    19:00 FK Senica
    1 - 0
    FK Pohronie
    16:30 SKF Sered
    1 - 1
    AS Trencin
    22.09.2019
    18:00 AS Trencin
    2 - 4
    Slovan Bratislava
    21.09.2019
    19:00 FC Nitra
    0 - 2
    Zemplin Michalovce
    19:00 MSK Zilina
    2 - 1
    FK Pohronie
    19:00 SKF Sered
    0 - 0
    Zlate Moravce
    17:00 Dunajska Streda
    0 - 1
    MFK Ruzomberok
    18.09.2019
    18:00 Spartak Trnava
    0 - 0
    FK Senica
    15.09.2019
    18:00 Slovan Bratislava
    2 - 0
    Spartak Trnava
    14.09.2019
    19:00 Zemplin Michalovce
    2 - 1
    AS Trencin
    19:00 FK Senica
    0 - 1
    Dunajska Streda
    19:00 Zlate Moravce
    0 - 0
    MSK Zilina
    19:00 MFK Ruzomberok
    1 - 1
    SKF Sered
    14:00 FK Pohronie
    0 - 3
    FC Nitra
    01.09.2019
    19:00 AS Trencin
    2 - 2
    FC Nitra
    18:00 Dunajska Streda
    5 - 2
    Slovan Bratislava
    31.08.2019
    19:00 MSK Zilina
    5 - 0
    FK Senica
    19:00 Zlate Moravce
    4 - 2
    MFK Ruzomberok
    19:00 SKF Sered
    3 - 3
    FK Pohronie
    18:00 Spartak Trnava
    2 - 1
    Zemplin Michalovce
    25.08.2019
    19:15 FC Nitra
    1 - 2
    Dunajska Streda
    17:30 Slovan Bratislava
    1 - 1
    MSK Zilina
    24.08.2019
    19:00 Zemplin Michalovce
    1 - 1
    SKF Sered
    19:00 MFK Ruzomberok
    0 - 1
    Spartak Trnava
    19:00 FK Pohronie
    0 - 4
    AS Trencin
    23.08.2019
    19:00 FK Senica
    1 - 3
    Zlate Moravce
    18.08.2019
    18:00 Dunajska Streda
    1 - 1
    Zemplin Michalovce
    17.08.2019
    19:00 SKF Sered
    0 - 4
    Slovan Bratislava
    19:00 MSK Zilina
    3 - 0
    FC Nitra
    19:00 Zlate Moravce
    0 - 0
    FK Pohronie
    19:00 FK Senica
    2 - 2
    MFK Ruzomberok
    18:00 Spartak Trnava
    1 - 2
    AS Trencin
    11.08.2019
    18:00 FK Pohronie
    2 - 2
    Spartak Trnava
    10.08.2019
    19:00 FC Nitra
    3 - 2
    SKF Sered
    19:00 AS Trencin
    2 - 1
    Dunajska Streda
    19:00 Slovan Bratislava
    4 - 0
    Zlate Moravce

    Top trends Fortuna Liga

    All trends

    Scorers

    Player G. P. O. C. C. Team
    A. Sporar 9 2 - 1 - Slovan Bratislava
    F. A. Castaneda Velez 7 2 - 3 - FK Senica
    J. Bernat 7 - - 1 - MSK Zilina
    M. Ristovski 7 1 - 2 - FC Nitra
    K. Vida 7 - - 2 - Dunajska Streda
    T. Dubek 6 1 - 3 - Zlate Moravce
    Z. Kalmar 6 1 - - - Dunajska Streda
    B. Mitrea 6 4 1 4 1 Spartak Trnava
    H. Catakovic 5 2 - 1 - AS Trencin
    D. Holman 5 - - 1 - Slovan Bratislava
    Rafael Ratao 5 - - - - Slovan Bratislava
    A. Sobczyk 5 - - 3 - Spartak Trnava
    A. Roguljic 4 - - 2 - AS Trencin
    D. Strelec 4 1 - - - Slovan Bratislava
    P. Abraham 3 - - 4 - FK Pohronie