Ще успеят ли Шпорите да си донесат първа домакинска победа за сезона?

Tottenham vs Newcastle United - 27/09/2020

25.09.20 2855

Сезон 2020/2021 на Премиър лийг продължава този уикенд и в неделя, 27-ми септември, може да се насладим на мач между Тотнъм и Нюкясъл Юнайтед.  Двубоят ще се проведе на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“, като гостите и домакините имат равен брой точки – по 3.

Тотнъм се завръща от квалификационния си мач от Лига Европа в Северна Македония, където победи с 3-1. Шпорите откриха резултата само след 5 минути, като изглеждаше, че тимът ще изиграе един комфортен мач, но допусна изравнителен гол в началото на второто полувреме. Попадения от Сон Хюн-мин и Хари Кейн донесоха победа за Шпорите.

Този успех дойде след отлична победа с 5-2 срещу Саутхямптън в Премиър лийг през изминалия уикенд. Въпреки, че изоставаха с 1 попадение, Тотнъм бързо отбеляза гол и изравни резултата точно преди полувремето, като след това реализира още 4 гола във втората половина и записа убедителна победа. Това бе важен успех, след като Шпорите направиха разочароващо представяне у дома срещу Евертън в първия кръг от новия сезон.

Тенденциите показват, че в последните 10 мача на домакините, са непобедени 9 пъти. Тимът е спечелил 6 от последните си 8 във всички състезания, а в 9-те си последни мача у дома, Шпорите са отбелязали по 2 или повече попадения 6 пъти.

Нюкясъл отпътува за Лондон след като записа впечатляваща победа със 7-0 като гост на Моркамб в Купата на лигата. Това бе мач, който се очакваше тимът да спечели, като някои от футболистите се надяват, че са впечатлили Стив Брус достатъчно, че да вземат участие в предстоящия мач.

Въпреки това, победата в Купата на лигата няма да е достатъчна, за да бъде забравено разочароващото представяне срещу Брайтън в предишния мач от Премиър лийг. Въпреки, че Нюкясъл бе домакин на срещата, само 7 минути след началото Свраките имаха 2 попадения във вратата си. Тимът не успя да се завърне в двубоя, като допусна още един гол и загуби с общо 3-0.

Тимът записа победа срещу Уест Хям в първия кръг от Висшата лига, като загубата от Брайтън след това дойде като шок за отбора и по всяка вероятност Свраките ще искат да се завърнат с победа срещу Тотнъм.

Статистиката показва, че Нюкясъл е спечелил само 1 от последните си 8 мача в Премиър лийг, като е загубил с 2 или повече гола в 3 от последните си 5 двубоя във Висшата лига.

Тотнъм ще трябва да преразгледа състава си след визитата в Северна Македония. Малко вероятно е новите попълнения Гарет Бейл и Серхио Регилон да вземат участие в предстоящия мач.

Нюкясъл няма да разполага с Алан Сен-Максимин, както и с Джамал Люис, който е защитник. Дуайт Гейл, Фабиан Шаар, Мартин Дубравка, Матю Лонгстаф и Пол Дъмет ще пропуснат поради контузии.

Тотнъм ще даде всичко от себе си, за да продължи победната си серия от изминалия уикенд. По всяка вероятност Нюкясъл ще се защитава, но с нападателите на Шпорите, които са в отлична форма, тимът ще направи пробив и ще запише победа. Forebet прогнозира успех за Тотнъм и над 2.5 гола в мача.