Манчестър Сити се изправя срещу Уулвърхямптън в първия си мач за сезона

Wolverhampton vs Manchester City - 21/09/2020

18.09.20 7084

Последният мач от втория кръг на Премиър лийг този уикенд ще бъде между Уулвърхямптън и Манчестър Сити. Срещата ще се проведе на „Молинюкс Стейдиъм“ в понеделник, 21 септември. Това ще бъде втората среща за домакините и първата за гостите през сезон 2020/2021.

Уулвърхямптън откри сезона си с победа срещу Шефилд Юнайтед с 2-0. Въпреки, че Вълците взеха участие в Лига Европа през август, тимът стартира сезона си силно, като отбеляза 2 попадения в рамките на 6 минути. Вълците бяха принудени да удържат известен натиск от Шефилд във втората половина на мача, но успяха да запазят мрежата си суха и взеха 3-те точки.

Домакините завършиха сезон 2019/2020 по непостоянен начин, като спечелиха само 2 от последните си 6 мача в Премиър лийг. Двата успеха бяха у дома срещу Евертън и Кристъл Палас, като Вълците са загубили само 1 от последните си 7 домакински мача.

Тенденциите показват, че Уулвърхямптън е успял да опази вратата си без попадения в 10 от последните си 15 мача във Висшата лига, включително в 6 от последните 7 у дома. Въпреки това, тимът е успял да опази вратата си от попадения само в 1 от последните си 4 срещи с Манчестър Сити и по всяка вероятност се очаква подобен развой на събитията в предстоящата среща.

Гражданите се насладиха на 1 седмица допълнителна почивка след приключването на участието им в Шампионската лига през август. Въпреки това, нещата не се развиха по очаквания начин за отбора на Хосеп Гуардиола. Манчестър Сити приключи участието си в ШЛ след като бе победен от Лион, като преди това отстрани Реал Мадрид.

Въпреки, че бе елиминиран от Шампионската лига в четвъртфиналната фаза, Манчестър Сити се наслади на силен завършек на кампанията си в Премиър лийг. Тимът спечели всеки един от последните си 5 мача във Висшата лига, като успехите бяха у дома срещу Нюкясъл, Борнемут и Норич и като гост срещу Брайтън и Уотфорд.

Статистиката показва, че Манчестър Сити е спечелил последните си 2 гостуващи мача от Премиър лийг, но е загубил 3 от последните си 5 като гост. Гражданите са отбелязали над 2.5 гола в 9 от последните си 10 мача, включително 3 от последните си 4 гостуващи срещи.

По всяка вероятност, Уулвърхямптън ще заложи на същата стартова XI от мача си срещу Шефилд Юнайтед. Това означава, че в дясното скрило ще има място за Адама Траоре, тъй като Джони е контузен.

За Манчестър Сити под съмнение остават Емерик Лапорт, Бернардо Силва, Рияд Марез и Серхио Агуеро. Нейтън Аке и Феран Торес може би ще направят своя дебют за отбора в Премиър лийг.

Предстоящият мач ще бъде трудно изпитание за Манчестър Сити, тъй като Вълците стартираха своята кампания в Премиър лийг. Въпреки това, Гуардиола не може да си позволи да загуби точки.  Forebet прогнозира победа за Манчестър Сити, с над 2.5 гола в мача и попадения за двата отбора.