Севиля и Интер (Милано) се изправят един срещу друг на финала на Лига Европа

Sevilla FC vs Inter Milano - 21/08/2020

21.08.20 7641

Този петък, Севиля се изправя срещу Интер (Милано) на „Райненергищадион“, в двубой, който ще определи носителя на купата в Лига Европа.

Бяло-червените се представиха отлично в груповата фаза на турнира, като спечелиха 5 от изиграните си 6 срещи и завършиха на върха в Група А с преднина от 5 точки над Апоел Никозия.

Испанският тим отстрани Клуж Напока на шестнайсетина финалите, благодарение на гола си на чужд терен в първия двубой, който завърши с резултат 1-1.

Сезонът в Лига Европа беше прекъснат малко след шестнайсетина финала на Севиля. Въпреки това, футболистите на Хулен Лопетеги се представят великолепно след възобновяването на сезона.

Бяло-червените елиминираха Рома на осминафиналите, Уулвърхямптън на четвъртфиналите и Манчестър Юнайтед на полуфиналите по пътя си към финала на надпреварата.

Севиля определено се чувства в свои води в Лига Европа през последните години. Испанският отбор е спечелил турнира цели пет пъти, като е вдигнал купата три последователни пъти в периода от 2014 до 2016 година.

Бяло-червените завършиха на четвърто място в Примера дивисион, след като записаха впечатляваща серия от 15 мача без загуба в края на сезона.

Интер (Милано), от друга страна, участваше първоначално в Шампионската лига, но не можа да се класира за елиминационните фази от турнира, тъй като завърши трети в Група F под Барселона и Борусия Дортмунд.

Нерадзури отстраниха Лудогорец на шестнайсетина финалите с общ резултат от 4-1. След това надиграха Хетафе на осминафиналите и Байер Леверкузен на четвъртфиналите.

Интер се класира успешно за финала, като категорично надигра Шахтьор Донецк с 5-0 на полуфиналите от турнира. Ромелу Лукаку отбеляза две попадения в срещата, което означава, че белгийският нападател е вкарал поне един гол във всеки един от предходните си 10 мача от Лига Европа.

В Серия А, Нерадзурите завършиха на една точка под шампиона - Ювентус, като допуснаха само едно поражение в последните си 13 двубоя от първенството.

Севиля и Интер (Милано) се срещат за пръв път в двубой, който не е приятелски.

Според последни новини за отбора, Бяло-червените нямат контузени играчи в състава си. Лопетеги най-вероятно ще разчита на същата стартова единайсеторка, която отстрани Манчестър Юнайтед на полуфинала.

Матиас Весино е единственият контузен футболист в състава на Антонио Конте.

И двата тима са привърженици на по-агресивната игра в атака, но това често създава затруднения в защита. Имайки предвид този факт, финалът предвещава да бъде високо-резултатен.

Forebet прогнозира над 1.5 гола и за двата отбора, като се очаква срещата да завърши наравно в редовното време. Севиля и Интер (Милано) най-вероятно ще се нуждаят от продължения и дузпи, за да излъчат победител в турнира.