Фулъм - Арсенал 20.04.2013 17:00

fulham-arsenal

Отборът на Арсен Венгер е загубил само един от последните си 11 мача и се намира на четвърто място, само на точка зад третия Челси. Четвъртото място ще осигури на отбора участие в Шампионската Лига, но за него битката е жестока с Тотнъм, който изостава само с две точки, но и мач по-малко.

Артилеристите се отправят към Крейвън Котидж за нищо друго освен трите точки, за да компенсират за нулевото равенство с Евертън във Вторник, което прекъсна тяхната серия от 4 поредни победи в Премиър Лийг.

Фулъм влиза в този мач след неприятна домакинска загуба от Челси с 3-0 в средата на седмицата и по всичко личи че отбора просто доиграва сезона без сериозни амбиции. Удоволствието от играта на Бербатов и жаждата му за попадения и победи са основното, което мотивира отбора и може да го направи опасен за всеки опонент. Фулъм няма загуба в последните си 4 мача срещу Арсенал, но в момента ще бъде трудно да запазят тенденцията срещу артилеристите.

И двата тима са в добро физическо състояние. Вратарят на Арсенал Лукаш Фабянски се възстановява от болки в ребрата и има възможност да вземе участие в срещата. Единственият потвърден отсъстващ за гостите е Абу Диаби, който ще е извън строя до края на сезона.

Фулъм отново ще е без Деймиън Дъф и Мамаду Диара, но ще се радва на завръщането на Стийв Сидуел, който изтърпя наказанието си от 3 мача в Лигата.

Футболна прогноза и пълна статистика за Фулъм - Арсенал.