Байерн трябва да пребори Атлетико Мадрид

Mitch Gunn / Shutterstock.com

Във вторник вечер германският колос Байерн Мюнхен посреща на своя Алианц Арена Атлетико Мадрид. Баварците ще търсят реванш, след като в предходната среща между тях в Шампионска лига, Дюшекчиите спечелиха с 1-0.

Мадридчани имат стопроцентов актив до момента и вече си осигури първото място в групата. Баварците, пък са на второ място с 9 т. и също се класира напред в турнира.

Байерн Мюнхен загуби от Ростов с 3-2 последното си гостуване в Шампионската лига и това е в унисон с неочаквано слабото представяне на отбора под ръководството на Карло Анчелоти. Баварците заемат нетипичната втора позиция в Бундеслигата, след новаците от РайзенБалшпорт Лайпциг.

Независимо от второто място, мюнхенския отбор записа поредица от победи, които ще вдигнат духа в отбора. Атлетико Мадрид, от своя страна , ще бъде тежък опонент, след като не са допуснали загуба в 4 поредни срещи, в които не допусна и попадение.

Здравата защитна игра се превърна в запазена марка за отбора на Диего Симеоне в последните няколко сезона. Тази кампания също не прави изключение и Атлетико допусна само 1 попадение в 5-те си срещи в Шампионска лига.

В испанската Ла лига отборът се отдалечава от върха и Симеоне може да предпочете да даде почивка на част от звездите си, предвид това, че срещата е без всякакво значение. Това може да се окаже сериозен коз за отборът на Байерн Мюнхен.

Срещата няма значение и за класирането на Байерн, но те ще се намират под напрежение, тъй като публиката очаква силно представяне на свой терен, особено след загубата в гостуването в Испания. Германците могат да се считат за фаворити, въпреки непробиваемата защита и добрата форма на Атлетико Мадрид.