Интер имат отчаяна нужда от победа над Фиорентина

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com

Интер посреща Фиорентина на Джузепе Меаца в понеделник вечер в мач от поредния кръг на италианската Серия А, като домакините имат отчаяна нужда от победа.

Настоящата кампания за Интер е доста тежка и към момента те заемат 12-то място в таблицата, въпреки че имат амбиции да се класират за евротурнирите.

В интерес на истината, Нерадзурите са изключително непостоянни през сезона, което бе и причината, Франк де Бур да загуби поста си с клуба. Ремито 2-2 в дербито с Милан бе последвано от поражение с 3-2 от Апоел Беер Шева в четвъртък вечер в Лига Европа.

С този резултат Интер бе елиминиран от състезанието, а разочарованието е още по-голямо като се има предвид, че отборът на Стефано Пиоли имаше два гола преднина в тази среща.

При победа за Интер, то те ще се изкачат над Фиорентина в класирането, но виолетовите все още ще има мач по-малко. Понастоящем Интер са цели 11 точки зад Милан, които заемат третото място, което дава право на участие в Шампионска Лига.

Нерадзурите също изостават с десет точки от петото място, което се заема от Аталанта. Победата в този мач е от огромно значение за Интер, но това е изключително тежка задача. Фиорентина са спечелили последните четири срещи с Интер във всички турнири. Виолетовите са без загуба в последните си шест мача от Серия А, а в последния кръг записаха убедителна победа с 4-0 над Емполи.

В последния си мач обаче, Фиорентина претърпя изненадваща загуба с 3-2 у дома от гръцкия ПАОК в Лига Европа в четвъртък.

Forebet прогнозира, че Интер ще запише трудна победа над виолетовите в този сблъсък. Въпреки това, ако се съди по скорошно форма на нерадзурите, те ще трябва да играят на максимална скорост, за да спечелят този двубой.