Четвъртият и петият се срещат в мач от квалификации на Южна Америка за Световното първенство

Уругвай - Парагвай - 04/06/2021

03.06.21 3746

Преди началото на Копа Америка има някои доста интригуващи съревнования от квалификациите на Южна Америка за Световното първенство през 2022 година. Една от тези срещи е между Уругвай и Парагвай.

Двубоят ще се състои на стадион „Минейрао“. Домакините заемат 5-тата позиция с актив от 6 точки, докато гостите са 4-ти със същия актив, но имат по-добра голова разлика.

Уругвай беше надигран от Бразилия у дома с 2-0 в последния си сблъсък от квалификациите.

Селесао откри резултата през 34-тата минута и удвои преднината си малко преди края на първата част. Единсон Кавани получи червен картон през второ полувреме и Небесносините загубиха възможността си да се завърнат в мача.

Резултатът беше разочароващ за момчетата на Оскар Табарес, които надделяха над Колумбия с 3-0 на чужд терен преди това и бяха изпълнени с увереност за срещата с Бразилия.

Урусите започнаха колебливо кампанията си от квалификациите за Световното. Те победиха Чили с 2-1 у дома, но след това претърпяха поражение от Еквадор с 4-2, което също беше незадоволителен резултат.

Въпреки всичко, статистиката показва, че Уругвай е труден за преодоляване съперник. Тимът е без загуба в 14 от предходните си 17 двубоя във всички турнири.

Небесносините се представят отлично и в съревнованията си у дома от квалификациите. Те са допуснали само 2 поражения в изминалите си 19 домакинства. Последният път, когато двата отбора играха един срещу друг в квалификациите за Световното първенство и Уругвай беше домакин, Урусите спечелиха срещата с 4-0.

Парагвай завърши наравно с резултат 2-2 в последния си сблъсък на собствен терен срещу Боливия. Гуараните се надяваха да спечелят мача, още повече след като поведоха през 19-тата минута.

От другата страна, Ла Верде имаше други планове и отбеляза 2 попадения преди почивката. Парагвайците изравниха 18 минути преди края, но не успяха да извоюват максимума от съревнованието.

Футболистите на Герардо Мартино са непобедени в квалификационните си сблъсъци за Световното първенство. Те са регистрирали 1 успех и 3 равенства в изминалите си 4 срещи от надпреварата.

Победата беше над Венецуела, като Парагвай завърши наравно срещу Перу у дома и спечели важна точка от нулевото си равенство срещу Аржентина.

Въпреки всичко, тенденциите показват, че Червенобелите са постигнали само 1 успех в последните си 9 съревнования във всички турнири. В предходните 5 гостувания на отбора бяха отбелязани под 2.5 попадения.

Домакините ще играят без звездния си нападател Единсон Кавани, който е наказан. Джонатан Родригес или Брайън Родригес ще подпомагат Луис Суарес в атака. Оскар Табарес ще разчита на Хосе Хименес в защитата.

Гостите ще стартират с Анхел Ромеро на преден план и той ще бъде подкрепен от Мигел Алмирон и Оскар Ромеро в полузащитата.

Двата тима се представят доста сходно последно време, което означава, че двубоят най-вероятно ще бъде доста оспорван. Очаква се сблъсъкът да завърши наравно с под 2.5 отбелязани голове.