Лацио се бори за решаваща победа над Селтик

Лацио - Селтик - 07/11/2019

06.11.19 3859

Лацио премина през изненадващо труден период в Група E на Лига Европа. Всъщност, отборът от вечния град спечели само 3 точки от също толкова срещи в Лига Европа.

Лошото представяне на тима го поставя на 3 място в групата, 3 точки след Клуж, който е на второ място, и на 4 след лидера в групата Селтик.

Сблъсък с шотландския шампион в четвъртък вечер ще даде на отбора на Симоне Индзаги огромна възможност да навакса разликата си с лидера.

Представянето на Лацио напоследък в Серия А е добро, като отборът ще започне този двубой след 3 поредни победи. Въпреки това, представянето на тима в Лига Европа не е никак задоволително, като италианският тим загуби 6 от изминалите си 7 сблъсъка в турнира. Отборът също така допусна поне 2 гола в 5 от тези 6 мача.

Резултатите на отбора пред собствена публика в турнира не са толкова лоши, като Лацио надделя в 7 от последните си 11 двубоя в Лига Европа на „Стадио Олимпико“. Тимът също така вкара поне 2 гола в 6 от изминалите си 8 домакинства в съревнованието.

Селтик се радва на добро начало на сезона, както в Лига Европа, така и у дома. Отборът се намира начело на Група Е и на шотландската Висша лига.

Тимът спечели 7 точки от последните си 3 мача в групата и постигна впечатляващо начало на участието си в европейския турнир. В последния си мач в групата, отборът на Ленон надви опонента си от четвъртък вечер с 2-1 като домакин.

Една негативна страна е фактът, че шотландският тим трудно постига победи извън дома в Лига Европа, като надделя само в 3 от изминалите си 26 визити. Въпреки това, 2 от тези 3 победи бяха в последните 4 гостувания на отбора.

Forebet предвижда, че Лацио ще подобри представянето си и шансовете си за класиране с победа във високо-резултатен сблъсък.