Дали Супер Орлите ще надделеят над Бафана Бафана?

09.07.19 3607

Нигерия се изправя срещу Южна Африка в Кайро в сряда вечер във втория четвъртфинален мач от Купата на африканските нации.

Нигерия постигна драматична победа с 3-2 над шампиона Камерун и продължи към четвъртфиналите.

Южна Африка постигна шокираща победа над Египет, като елиминира домакините от турнира и си осигури първото участие на четвъртфинал от 2013 насам.

Мачът изглежда щеше да се реши с продължения, но Тембинкоси Лорч отбеляза попадение в 85 минута и това накара стадион „Кайро“ да притихне.

Египетските защитници не изпълниха своята задача добре и Лорч успя да завърши изключителната атака на Бафана Бафана.

Крилото на Арсенал Алекс Иуоби отбеляза победния гол, след като Супер Орлите бяха изостанали в резултата, но в крайна сметка надделяха над Камерун.

Одион Игало помогна на Нигерия да поведе в 19 минута, но Камерун отвърна на това с 2 бързи попадения точно преди края на първото полувреме.

Игало отбеляза отново след почивката и изравни резултата преди Иуоби да вкара гол за своя тим в 66 минута, с който отборът му надделя.

Нигерия имаше само 38% притежание на топката, но отборът бе изключително точен в атака, като 3 от четирите точни изстрела на тима към вратата бяха реализирани в голове.

Въпреки силния си състав, Супер Орлите не бяха особено убедителни до момента и ще се надяват да подобрят представянето си след победата над Камерун.

Отборът завърши на 2 място в Група B след като загуби от Мадагаскар в последния си двубой от групите. Това поражение дойде след поредни победи с 1-0 над Бурунди и Гвинея.

Последният път, когато Нигерия спечели Купата на африканските нации бе през 2013 и отборът се бори за четвърти триумф в този турнир. Единствената титла на Южна Африка е от 1996, когато тимът бе домакин на турнира.

Южна Африка се класира за елиминационната фаза като един от най-добрите турнири на 3 позиция след като спечели само 3 точки от 3 срещи в групите.

Представянето на тима в груповата фаза направи победата му над Египет в осминафиналите още по-голяма изненада.

Нигерия има по-впечатляващ резултат в сблъсъците между двата тима. Отборът постигна 6 победи над Южна Африка, понасяйки само 2 поражения.

Супер Орлите ще бъдат още по-мотивирани след завръщането на капитана Джон Оби Микел. Полузащитникът бе контузен в мача от груповата фаза срещу Мадагаскар, но вероятно ще бъде във форма за предстоящия сблъсък в сряда.

Forebet предвижда победа за Нигерия в оспорван двубой.