Сенегал в опит за първи полуфинал в Купата на африканските нации от 2006 насам

09.07.19 3420

В сряда вечер, Сенегал излиза срещу Бенин в първият от четвъртфиналните мачове от Купата на африканските нации.

Сенегал преодоля Уганда в 1/8 финалите с 1-0, докато Бенин се класира за тази фаза след драматичен мач с Мароко и победа с дузпи.

Бенин поведе в мача, когато Моус Адилехоу отбеляза в 53-тата минута, но нападателят на Мароко Юсуф Ен-Несири изравни 15 минути преди края на двубоя.

Играчите на Бенин вероятно са си помислили, че с тяхната успешна кампания в Купата на африканските нации е приключено, когато Мароко получи право на дузпа, но Хаким Зиех не успя да я реализира успешно и да класира отбора си за следващата фаза, което доведе до допълнително време.

Отборът на Бенин се оказа с човек по-малко след като Халед Аденон бе изгонен в първата половина на допълнителното време, но тимът му се справи и успя да спечели с 4-1.

Въпреки че, Бенин притежаваше топката едва 33% от времето и направи едва 7 изстрела сравнени с 22 от страна на Мароко, тимът продължава към първият си четвъртфинал на Купата.

Сенегал се класира до тази фаза с много по-спокоен 1/8 финален мач. Садио Мане направи попадение във вратата на противника в 15-тата минута, което бе достатъчно за отбора да се класира измежду най-добрите 8 отбора.

Нападателят на Ливърпул имаше шанса да направи резултата 2-0 във второто полувреме, но не успя да реализира отдалата му се възможност.

До този етап на турнира, Сенегал е допуснал само едно попадение във вратата си, докато тимът е отбелязал 6 гола.

Бенин е отбелязал 3 попадения и е допуснал 3 в 4-те си мача, и е направил 2 нулеви равенства в груповата фаза.

Въпреки талантливите играчи на Лъвовете на Теранга през годините, тимът няма титла от Купата на африканските нации.

Най-доброто класиране на тима е от 2002, когато приключи на 2-ро място след загуба от Камерун след дузпи.

Тимът на Сенегал иска да направи по-добро класиране и ще стартира този мач като фаворит.

Двата отбора са се срещали 6 пъти през годините. Сенегал има 4 победи, докато единствената победа на Бенин е от далечната 1961 година.

Бенин ще трябва да намери заместник на Халед Аденон. Червеният картон от 1/8 финала на Купата означава, че той няма да може да се включи в предстоящия мач в сряда.

Фаворитът за продължаване към полуфиналите е Сенегал и поглеждайки статистиката на тима в защита, по всяка вероятност ще опази вратата си от попадения.