Дали Египет ще запази перфектното си представяне в Купата на африканските нации?

28.06.19 3318

Уганда се изправя срещу домакина Египет в Кайро в неделя, с което срещите от Група А ще приключат.

Египет вече се класира за осминафиналите с 2 победи от първите си два сблъсъка.

Отборът на Уганда е на второ място в Група А с 4 точки и равенство с Египет би било достатъчно на тима да се класира за елиминационната фаза.

Египет последва победа с 1-0 над Зимбабве в първата вечер от турнира с победа над Република Конго в последния си двубой.

Защитникът на Астън Вила Ахмед Елмохамади откри резултата срещу Република Конго след 25 минути преди Мохамед Салах да осигури победата на тима си с изключителен изстрел към вратата преди края на първото полувреме.

View this post on Instagram

🇪🇬

A post shared by Egypt National Football Team (@pharaohsofficial) on

Въпреки 19 изстрела на Конго към вратата, Египет успя да задържи преднината си и си спечели място на осминафиналите на турнира.

Уганда също така надделя над Конго с 2-0, но успя да постигне само равенство със Зимбабве в следващия си двубой.

Емануел Окуи помогна на тима си да поведе в 12 минута, възползвайки се от грешка на вратаря на Зимбабве, като отбеляза гол на празна врата.

Зимбабве успя да изравни точно преди края на първото полувреме и след като не бяха отбелязани попадения във втората половина от срещата, мачът завърши с 1-1.

Това равенство поставя Уганда във фантастична позиция да се класира за следващия кръг. Дори и да загуби от Египет, отборът все пак може да завърши на 2 място в групата ако Зимбабве не успее да надвие Република Конго в другия сблъсък от Група А.

Ако Зимбабве надделее над Република Конго и Уганда загуби от Египет, отборът все още е възможно да се класира като един от топ тимовете на 3 позиция.

Египет е печелил Купата на африканските нации рекордните 7 пъти и е сред фаворитите за спечелването на титлата тази година. От друга страна, това е само седмото издание на турнира, в което участва Уганда, и отборът все още не може да се похвали с това постижение.

Тимът на Уганда е успявал да надвие Египет само 2 пъти, а Фараоните от своя страна са постигнали 15 победи над този опонент.

Имайки предвид всичко това, Уганда все пак успя да постигне победа над Египет с 1-0 през 2017. Отборът достигна до това рядко постижение в квалификациите за Световното първенство и ще се надява, че отново може да постигне подобен резултат.

Съставът на Египет е много по-силен от този на Уганда и домакините вероятно ще надделеят над опонента си в неделя.

Forebet предвижда победа за Египет, с над 2.5 отбелязани попадения.