Опитният тим на Уругвай се изправя срещу Перу в последния четвъртфинал

27.06.19 2697

Уругвай и Перу ще се сблъскат в последния четвъртфинал на Копа Америка 2019 в Салвадор в Събота.

Уругвай отне първата позиция в Група C от Чили с драматична победа в последния си мач, което означава, че отборът избегна двубой срещу Колумбия в четвъртфиналите.

Перу се класира като най-добрия отбор на 3 място в съревнованието, въпреки че загуби последния си мач с 5-0 от домакина Бразилия.

Тимът започна участието си с равенство с 0-0 с друг четвъртфиналист, Венецуела. Въпреки че изигра последните 15 минути от срещата с един играч повече от противника си, отборът не успя да си спечели 3 точки.

Във втория сблъсък на тима, с попадения на Паоло Гереро, Джеферсон Фарфан и Едисон Флорес тимът постигна лесна победа с 3-1 над Боливия.

Отборът на Перу успя да се класира с 4 точки след като бе победен от Бразилия в последния си мач в групата. Този резултат вероятно доста е притеснил мениджъра Рикардо Гарека и играчите му трябва да подобрят представянето си, имайки предвид, че ще се изправят срещу Уругвай в следващата си среща.

Небесносините започнаха участието си в Копа Америка 2019 с победа над Еквадор с 4-0. Отборът ограничи Еквадор до 2 изстрела към вратата и доминираше по притежание на топката. Луис Суарес и Едисон Кавани се разписаха за своя тим.

Тимът изненадващо завърши наравно с Япония при резултат 2-2. Въпреки че отправи невероятните 29 изстрела към вратата, Уругвай не успя да отбележи победния гол след като 2 пъти изостана в резултата.

Отборът надделя над Чили в последния си мач от групите благодарение на гол на Кавани в 82 минута. Късното попадение на опитния нападател помогна на Уругвай да изпревари съперника си в класирането и да заеме челната позиция в Група C.

Главният треньор Оскар Табарес стана първият мениджър с 200 мача начело на отбора на една и съща страна в победата над Чили. Той ще се надява, че тимът му притежава качествата, нужни за спечелването на титлата на Копа Америка тази година.

Уругвай е отборът, който е печелил Копа Америка най-много пъти в историята на съревнованието с 15 триумфа в турнира. Перу има 2 титли, но най-скорошният му успех бе през 1975.

Последния път, в който тези два отбра се срещнаха, два гола на Луис Суарес помогнаха на Уругвай да надвие Перу на полуфинала през 2011.

Вероятно този път ще станем свидетели на подобен изход от срещата. Уругвай има много по-опитен състав и вероятно с лекота ще надделее над Перу в събота.

Forebet предвижда победа за Уругвай, като е възможно да бъдат отбелязани над 2.5 гола.