Мароко и Кот д’Ивоар в интригуващ двубой от Група D

27.06.19 3256

Мароко се изправя срещу Кот д’Ивоар в Кайро в петък след като и двата отбора започнаха участието си в Купата на африканските нации с победа с 1-0.

Мароко се нуждаеше от късен автогол, за да надвие Намибия, а Кот д’Ивоар постигна победа над Южна Африка.

Джонатан Коджия пропусна златна възможност в първото полувреме, но компенсира за своя пропуск в 64 минута, отбелязвайки единствения гол в срещата за Кот д’Ивоар.

Нападателят на Астън Вила затвърди мястото си в началния състав с победния гол.

Кот д’Ивоар ограничи Южна Африка до 3 изстрела към вратата, нито един от които точен. Южна Африка постигна по-голямо притежание на топката в срещата, но Кот д’Ивоар успя да спечели точките.

Мароко абсолютно доминира Намибия, но не успя да се разпише в резултата до 89 минута от срещата.

Нападателят на Намибия Итамунуа Кеймуне си вкара автогол, с което подари победата на Мароко и даде на тима гола, който той така или иначе бе заслужил с представянето си.

Мароко постигна 17 изстрела към вратата, но не успя да пробие упоритата защита на Намибия.

След първия кръг от срещи, Кот д’Ивоар и Мароко се намират наравно начело на Група D, с по 3 точки и голова разлика от +1.

И двата отбора са сред фаворитите да надделеят в тазгодишното издание на турнира. Те се очаква да се класират от Група D и може отново да се срещнат в по-късните фази на съревнованието.

Въпреки че е приеман за един от най-добрите отбори в африканския футбол, Мароко е печелил титлата от Купата на африканските нации само веднъж и това бе през 1976.

От друга страна, Кот д’Ивоар е печелил турнира 2 пъти, като последният бе през 2015.

Кот д’Ивоар и Мароко са се изправяли един срещу друг 19 пъти през годините, като и двата тима са постигнали по 6 победи.

Двата отбора се изправиха един срещу друг два пъти през 2017, като и в двата двубоя Мароко надделя, запазвайки 2 сухи мрежи.

Forebet предвижда, че Мароко ще запази още една суха мрежа и ще постигне трета поредна победа над Кот д’Ивоар.