Сенегал и Алжир в мач от група С на Купата на африканските нации

26.06.19 4191

В четвъртък вечер, Сенегал се изправя срещу Алжир в сблъсък от група С.

Двата отбора спечелиха откриващите си мачове с резултат от 2-0 и победа в предстоящия двубой, на който и да е от двата тима, би означавало оглавяване на групата.

Сенегал победи Танзания, а Алжир се справи с Кения. Тези победи означават, че и двата отбора са с 3 точки в класирането и 2 гола разлика  на върха на групата.

Лъвовете на Теранга направиха 24 изстрела към вратата на противника в откриващия си мач, докато Танзания не успя да направи нито един. Отборът на Сенегал е доволен от победата си, но определено можеше да реализира повече попадения, имайки впредвид превъзходството си.

Кейта Балде откри резултата за Сенегал в 28-та минута, а Крепин Диата подсигури победата с второто си попадение.

Сенегал притежаваше топката през по-голяма част от последния си мач и направи два пъти повече подавания от опонента си Танзания, с което доказа своето надмощие.

Победата на Алжир от първия мач също бе изключително комфортна. Отборът не допусна нито едно попадение във вратата си и доминираше в притежанието на топката в по-голяма част от мача.

Пустинните лисици поведоха в резултата след като Багдад Бунеджах реализира дузпа в 34-тата минута. Крилото на Манчестър Сити, Рияд Марез отбеляза второто попадение точно преди полувремето и по този начин осигури победата на отбора си.

Нападателят на Сенегал, Садио Мане не взе участие в първия мач, но се очаква да се завърне в мача срещу Алжир в четвъртък. Играчът на Ливърпул беше отстранен след натрупване на жълти картони в квалификациите за Купата на африканските нации и по всяка вероятност ще гори от желание да се включи в предстоящите двубои.

Статистиката от предишни срещи между двата отбора, накланя везните изключително в посока на Алжир. Пустинните лисици имат 12 победи през годините, докато Сенегал има само 4.

Въпреки тази статистика, в момента Сенегал е топ отборът на Африка – намира се на 22-ро място в Световната класация на ФИФА, 44 места пред предстоящия си опонент Алжир.

Предстоящият двубой ще бъде игра на нерви. Двата отбора са с изравнени възможности и нито един от тях няма да иска да загуби. Сенегал и Алжир разполагат с много добра възможност за класиране в следващата фаза на Купата.

Forebet предсказва ниско резултатен мач, в който Сенегал ще вземе 3-те точки.