Колумбия ще опита да си спечели място на четвъртфиналите с победа над Катар

19.06.19 2801

Колумбия и Катар ще стартират втория кръг от срещи в Група B в Сао Пауло в сряда.

И двата отбора вероятно са много доволни от началото на участието си в турнира. Колумбия надви Аржентина с 2-0 в първия двубой, а Катар спечели точка от равенство с 2-2 с Парагвай.

Колумбия изглежда като сериозен претендент след победата си над Аржентина. Индивидуалният талант, комбиниран със солидна работа в екип, осигуриха на тима победа в първата му среща.

Роджър Мартинес откри резултата с невероятно попадение. Той замести контузения Луис Муриел в първото полувреме и вкара гол към края на срещата.

Друга резерва, Дуван Сапата, бе включен в 81-та минута и се разписа за тима си в 86-та. Нападателят на Аталанта насочи изстрелът на Хеферсон Лерма към вратата и завоюва победа за Колумбия.

Катар изоставаше с 2-0 срещу Парагвай, но попадения през второто полувреме от Алмоез Али и Буалем Хухи върнаха тима в играта.

Катар имаше по-голямо притежание на топката и също така направи повече пасове от Парагвай, като южноамериканците очевидно бяха изненадани от представянето на противника си.

Това ще бъде първата среща между Колумбия и Катар и от нея ще зависят много неща и за двата тима. Колумбия може да си осигури челната позиция в Група B с победа в сряда.

Ако Катар може да ни изненада още веднъж и да спечели точка срещу Колумбия, това би поставило отбора в доста обещаваща позиция да завърши като един от най-добрите тимове на трето място.

Колумбия ще бъде без нападателя Луис Муриел до края на турнира. Участието му в Копа Америка 2019 приключи още 14 минути след началото на сблъсъка с Аржентина и футболистът изглежда има травма на коленните връзки.

Катар няма проблеми с контузени футболисти преди предстоящата среща и отборът ще бъде изпълнен с увереност след впечатляващия мач срещу Парагвай.

Колумбия ще бъде доста по-сериозен съперник за Катар, с който отборът може би няма да успее да се справи. Колумбия е много по-силен тим и лесно може да надвие Катар и да си спечели място на четвъртфиналите.

Forebet предвижда лесна победа за Колумбия.