Фенербахче на път към успех в първия си мач срещу ХИК Хелзинки

Фенербахче - ХИК Хелзинки - 19/08/2021

21.08.21 4416

Лига Европа достигна до фазата с плейофите и нещата стават все по-интересни. Този четвъртък, Фенербахче посреща ХИК Хелзинки на стадион „Шюкрю Сараджоглу“ в първия си плейофен сблъсък.

Жълтите канарчета стартираха новата кампания в местното си първенство с гостуващ успех над Адана Демирспор с 1-0 миналия уикенд.

Домакините, освен това, се представиха отлично по време на лятната пауза. Те останаха непобедени в изиграните си 7 приятелски съревнования, спечелвайки 5 от тях. Това може да даде увереност на тима, че ще изгради добра преднина над финландския си съперник този четвъртък.

Статистиката показва, че Жълто-тъмносините са допуснали само едно поражение в изминалите си 19 срещи във всички надпревари. Турският отбор е загубил и само едно от най-скорошните си 15 домакинства от Лига Европа.

ХИК Хелзинки вече изиграха няколко квалификационни срещи в европейските надпревари този сезон, регистрайки победа над ФК Будучност с общ резултат от 7-1 в Шампионската лига. Въпреки всичко, финландците бяха отстранени от надпреварата, след като бяха надиграни от Малмьо ФФ с общ резултат от 4-3.

Въпреки всичко, финландският клуб се представи отлично в миналия кръг от Лига Европа, елиминирайки ПФК Нефтчи Баку с 5-2, за да се класира за плейофите на турнира.

Гостите, освен това, постигнаха няколко добри резултати във всички първенства и са допуснали само 2 загуби в изиграните си 20 мача към момента. Също така, те са регистрирали 15 победи през този период.

Поради тази причина, ХИК не трябва да бъде подценяван, но най-вероятно ще изпита затруднения срещу класен опонент като Фенербахче, имайки предвид факта че Хелзинки е постигнал само 1 победа в изиграните си 8 сблъсъка от турнира.

ХИК Хелзинки изпитва затруднения в гостуванията си последно време и е записал само 2 успеха в предходните си 16 мача на чужд терен от Лига Европа. Това означава, че финландският тим може би ще претърпи поражение и от Жълтите канарчета този четвъртък.