Англия показа на какво е способна в победата си над Германия

30.06.21 2106

Във вторник Англия се класира за четвъртфиналите на Евро 2020, след като отстрани стария си съперник Германия с 2-0 на стадион „Уембли“.

Момчетата на Гарет Саутгейт за пореден път играха уравновесено и все още не са допуснали гол от началото на надпреварата.

Селекционерът на Трите лъва получи доста критики, че набляга повече на дефанзивния стил на игра и нарежда стартовата си единайсеторка според тези свои идеи.

Въпреки всичко, неговата тактика се оказа успешна. Англия не беше особено впечатляваща в атака, но за сметка на това, неутрализира повечето опити на Бундестима, с изключение на няколко по-опасни положения.

В миналото англичаните имаха нужните борбени качества, но не и нужната острота в атаката. Това изглежда се промени срещу Германия, тъй като Рахим Стърлинг и Хари Кейн се възползваха от създадените ситуации и отбелязаха единствените 2 гола в сблъсъка.

Късметатът също беше на страната на Трите лъва, когато обикновено солидния в нападение Томас Мюлер пропусна да се разпише сам срещу стража на англичаните Пикфорд.

В действителност, Англия не демонстрира най-добрата си игра, но със сигурност заслужи мястото си на на четвъртфиналите.

Деклан Райс и Калвин Филипс бяха доста стабилни в центъра на терена. Левият бек Люк Шоу участваше в създаването и на двата гола. Букайо Сака също създаде проблеми на германците, преди да бъде заменен в 69-тата минута.

Талисманът на Англия в настоящия турнир към момента е футболиста на Манчестър Сити - Рахим Стърлинг. Бившата звезда на Ливърпул не винаги беше в стартовия състав на Гражданите през миналия сезон.

Имаше съмнения, че той ще бъде титуляр за страната си, но Стърлинг демонстрира отлична форма, реализирайки 3 попадения в 4-те мача. Футболистът със сигурност се отплати за вярата, която селекционерът му повери.

Евро 2020 далеч не е приключило и екипът на Саутгейт има още много работа.

С представянето си във вторник, Трите лъва показаха, че имат голяма възможност да сложат край на 55-годишното си чакане за голям международен трофей.