Кой е фаворитът в Шампионската лига?

27.07.20 5200

Сезон 2019/20 на Шампионската лига продължава на 7-ми август и има сериозни промени във формата на съревнованието. Заради пандемията от коронавирус, Шампионската лига бе отложена и ще завърши с по-кратък турнир, който ще започне с оставащите срещи от осминафиналите.

Остават 4 мача от осминафиналната фаза на съревнованието. Те са реванши и ще се изиграят на стадионите на домакините, както бе планирано първоначално. Въпреки това, срещите ще се играят без публика и това се отнася и за останалите мачове от съревнованието. След като бъдат завършени осминафиналите, ще има 4 четвъртфинални сблъсъка, които ще се изиграят в Португалия, като ще има само по един мач между всеки два отбора. Победителите в тези срещи ще продължат към полуфиналите, които също ще се състоят от само 1 мач между отборите.

Вече знаем 4 от тимовете, които ще участват в четвъртфиналите и това са Аталанта, Пари Сен Жермен, РБ Лайпциг и Атлетико Мадрид. Сред отборите, които все още имат мачове в тази фаза, Байерн Мюнхен е един от безспорните фаворити за достигане до следващата. Барселона, Ювентус и Манчестър Сити все още имат сериозно предизвикателство пред себе си. Ювентус трябва да преобърне дефицит от 1-0 като гост на Лион, Барселона постигна равенство с 1-1 в Неапол, а Манчестър Сити води с 2-1 от първия си сблъсък с Реал Мадрид в Испания.

Сблъсъкът между Манчестър Сити и Реал Мадрид може да се окаже най-вълнуващият от оставащите в осминафиналите. Въпреки че му предстои труден двубой срещу испанския шампион, Манчестър Сити остава един от фаворитите на букмейкърите за спечелването на Шампионската лига този сезон. Отборът на Пеп Гуардиола завърши сезона на Висшата лига с победа, но не успя да се пребори за титлата. Поради това, тимът ще бъде мотивиран да спечели титлата от Шампионската лига този сезон, но има труден път към финала.

Ако отборът успее да се справи с Реал Мадрид, вероятно ще трябва да се изправи срещу италианския шампион Ювентус в четвъртфиналите, преди да се сблъска с Барселона или Байерн Мюнхен. Това е трудна задача, особено имайки предвид, че Байерн Мюнхен, шампионът на Германия, имаше доста време да почине след края на Бундеслигата и изглеждаше в отлична форма при спечелването на титлата.

Байерн Мюнхен надви Челси при гостуването си в предходния двубой между двата тима от осминафиналите и вероятно няма да има проблем да надделее пред собствена публика. Това означава, че отборът вероятно ще се изправи срещу Наполи или Барселона в четвъртфиналите, а Байерн изглежда доста по-силен от тези два отбора откакто футболът в Европа се завърна.

Пари Сен Жермен ще приеме това като перфектната възможност да достигне финала на Шампионската лига. Отборът ще се изправи срещу Аталанта в четвъртфиналите. Въпреки че италианците се представят добре този сезон и в Серия А, и в Шампионската лига, ПСЖ е очевидният фаворит в двубоя. ПСЖ също така получи дълга почивка след като Лига 1 бе отменена и вероятно няма да има проблем да се справи с Атлетико Мадрид или РБ Лайпциг на полуфинала.

Напълно е възможно във финала на Шампионската лига тази година един срещу друг да се изправят Байерн Мюнхен и Пари Сен Жермен и това би бил изключително вълнуващ завършек на сезона.