Бразилензе трябва да навакса аванса на Гремио във втория двубой

Бразилензе - Гремио РС - 10/06/2021

09.06.21 8169

Тази седмица ще се изиграят вторите съревнования от Купата на Бразилия. Бразилензе и Гремио ще се изправят помежду си на 10-ти юни на „Естадио Мария де Лурдес Абадия“.

Домакините изоставят в резултата с 2 гола, тъй като загубиха първия сблъсък и сега ще имат за цел да се представят отлично, за да продължат напред в турнира.

Бразилиензе регистрира домакинско равенство срещу Гоянезия, с резултат 1-1 в най-скорошния си двубой от бразилската Серия Д.

Сблъсъкът бе първия мач за сезона и въпреки че поведоха през първото полувреме, Алигаторите не успяха да издържат на натиска на противниците си и допуснаха изравнителното попадение в 75-ата минута.

Резултатът означава, че Бразилиензе не е успял да запише победа в нито едно от двете си най-скорошни съревнования, като предходното бе в Купата на Бразилия.

В първия си мач срещу Гремио, момчетата на Вилсън Тадеи се справяха достойно срещу тима от Серия А, но допуснаха гол малко преди почивката на полувремето.

Двубоят завърши с резултат 2-0 в полза на Гремио, като второто попадение бе отбелязано само 4 минути след старта на втората част.

Тенденциите показват, че Бразилиензе не е постигнал нито един успех в последните си 4 домакински мача от Купата на Бразилия.

Въпреки това, отборът е доста труден за побеждаване опонент, тъй като в тези 4 двубоя е допуснал само 2 гола и е опазил вратата си от попадения в 2 от тях.

Гремио, от своя страна, не игра през уикенда, което означава, че най-скорошното му съревнование бе успехът над Бразилиензе в първия мач.

Авансът от 2 гола означава, че Безсмъртният Трикольор се отправя към предстоящия сблъсък със спокойствие и дори поражение с 1 гол би било достатъчно, за да го изпрати до 4-тия кръг на турнира.

Въпреки това, Гремио най-вероятно ще се стреми да спечели мача си, след като успя да постигне само 1 успех в последните си 4 срещи във всички турнири.

Преди победата над Бразилиензе, Кралят на Купите бе надигран с 3-2 в гостуването си на Сеара в Серия А.

Преди това, тимът регистрира нулево равенство срещу Ла Екидад в Копа Судамерикана и равенството 1-1 срещу Интернационал в Шампионатът Гаучо.

Статистиката показва, че Гремио е спечелил само 2 от последните си 5 гостувания от Купата на Бразилия.

Тимът, също така, успя да опази вратата си от попадения в 2 от последните си 4 срещи на чужд терен от турнира.

Вилсън Тадеи най-вероятно ще разчита на подобен състав спрямо този от първия мач. Балотели, Милтън Юниор и Ромарио ще се надяват да бъдат част от стартовите XI.

За предстоящия двубой, Гремио разполагаше с цяла седмица за подготовка. Въпреки това, в отбора ще липсват доста играчи, включително Габриел Чапеко, Рафиня, Алдемир Ферейра, Диего Соуза и Луис Фернандо поради COVID-19.

Тези обстоятелства могат да намалят шансовете на Гремио и затова Бразилиензе ще се стреми да навакса изоставането си.

Алигаторите бяха труден опонент в последните си домакинства от Купата на Бразилия, но се очаква Гремио да постигне ниско-резултатен успех с 1-0.