Волфсбург продължава борбата си за място в топ 4 срещу РБ Лайпциг

РБ Лайпциг - Волфсбург - 16/05/2021

14.05.21 4915

Един от най-зрелищните двубои от Бундеслигата този уикенд ще се проведе на „Ред Бул Арена“, където РБ Лайпциг посреща Волфсбург в неделя.

Домакините заемат 2-рата позиция и имат актив от 64 точки, докато гостите са само на 1 позиция под тях с 60 спечелени точки към момента.

Червените бикове допуснаха разочароващо поражение с 4-1 от Борусия Дортмунд на финала на Купата на Германия в четвъртък.

Момчетата на Юлиан Нагелсман изоставаха с 1 гол в резултата само 5 минути след първия съдийски сигнал и допуснаха още 2 попадения преди почивката. Поради тази причина вече бяха извън надпреварата за трофея още след първото полувреме.

Това беше втората поредна загуба на РБ Лайпциг от Дортмунд, като преди това тимът беше надигран от Бе Фау Бе с 3-2 на чужд терен в Бундеслигата.

Домакините вече не регистрират толкова успехи, както преди. Те са постигнали само 1 победа в изминалите си 6 мача във всички турнири. Тя беше над Щутгарт у дома в топ лигата на Германия.

Въпреки всичко, това беше първия успех на Червените бикове в предходните им 4 двубоя на собствен терен от първенството. Преди триумфа над Щутгарт, те завършиха наравно срещу Айнтрахт Франкфурт и Хофенхайм и бяха надиграни от шампиона Байерн Мюнхен.

Статистиката показва, че в последните 4 домакински срещи на РБ Лайпциг от Бундеслигата бяха отбелязани под 2.5 попадения.

Волфсбург, от своя страна, надделя над Унион Берлин в миналия кръг на първенството, но този резултат не беше достатъчен за отбора да си подсигури място в Шампионската лига следващия сезон.

Вълците също трудно постигат победи последно време, тъй като са регистрирали само 2 успеха в изминалите си 6 съревнования от Бундеслигата.

Втората победа беше в гостуването на Щутгарт. Въпреки всичко, през този период играчите на Оливер Глазнер допуснаха поражения от Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд у дома, както и от Айнтрахт Франкфурт на чужд терен.

Загубите от Черно-жълтите и Франкфурт могат да се окажат ключови, ако Волфсбург не успее да завърши сезона в топ 4.Тенденциите показват, че Вълците са труден за преодоляване съперник в гостуванията си.

Те са били надиграни само 2 пъти в предходните си 9 мача на чужд терен от първенството. Отборът на Глазнер се представя отлично в атака в сблъсъците си далеч от вкъщи, тъй като е вкарал 2 или повече гола в 7 от изминалите 9 гостуващи срещи от Бундеслигата.

Домакините ще играят без редица важни футболисти. В това число спадат Анджелиньо, Лазар Самарджич, Кристофер Нкунку, Тайлър Адамс и Доминик Собослай.

Вълците ще пътуват без контузеното си трио - Kевин Мбабу, Бартош Бялек и Ренато Щефен.

Червените бикове ще се стремят да се завърнат към победната си серия и да изпратят мениджъра си подобаващо. Домакините са по-добрият тим в съревнованията си срещу Фау Еф Ел, което ще им даде увереност да играят без напрежение този уикенд.

Очаква се РБ Лайпциг да извоюва 3-те точки и да отбележи под 2.5 гола в срещата, което ще доведе до интересен завършек на сезона в Бундеслигата.