Наполи и Лацио се срещат помежду си в двубой от надпреварата за Топ 4

Наполи - Лацио - 22/04/2021

21.04.21 4764

Последната среща от 32-рия кръг на Серия А ще се проведе на 22-ри април, когато Наполи посреща Лацио на „Стадио Сан Паоло“.

Домакините заемат 5-то място с актив от 60 точки, докато гостите се намират само на една позиция по-надолу с 58 точки. Предстоящото съревнование ще изиграе ключова роля в борбата за място в европейските турнири.

В миналия си двубой през уикенда, Наполи регистрира домакинско равенство, с резултат 1-1 срещу лидера в таблицата Интер Милано.

Партенопейците поведоха в резултата в 36-тата минута след автогол. Въпреки това, Нерадзурите не се нуждаеха от много време и през втората част, в 55-та минута достигнаха до изравнително попадение. Благодарение на него, те взеха точка от мача.

Резултатът означава, че отборът на Дженаро Гатузо остава непобеден в 9 от предходните си 10 срещи във всички турнири. Единственото поражение беше в съревнованието срещу Ювентус от Серия А.

Наполи се представя отлично в мачовете си от първенството у дома, оставайки непобеден в предходните си 7 сблъсъка на „Стадио Сан Паоло“. През този период, тимът е спечелил 6 от тези 7 домакинства.

Успехите бяха над Фиорентина, Парма, Ювентус, Беневенто, Болоня и Кротоне.

Тенденциите показват, че Наполи е успял да отбележи поне един гол във всеки от последните си 19 мача в Серия А. Това включва и всяка от предходните им 12 срещи у дома.

Преди предстоящия сблъсък, Лацио участва в истински голов спектакъл срещу Беневенто, завършил с резултат 5-3 през уикенда.

Римските орли водеха с 4-1 до 48-та минута от двубоя, но Беневено успя да върне 2 попадения за 4-3. В 90-тата минута на сблъсъка, момчетата на Симоне Индзаги реализираха 5-ти гол, за да затвърдят превъзходството си и да вземат 3-те точки.

Успехът удължи серията на Лацио в Серия А от победи на 4 мача. Тимът е взел максимален брой точки срещу Специя у дома, както и срещу Удинезе и Верона на чужд терен.

Статистиката показва, че Римските орли са спечелили всяко едно от най-скорошните си 5 съревнования от първенството, включително и последните 2 победи далеч от вкъщи.

Лацио не изпитва затруднения с отбелязването на попадения в гостуванията си от Серия А. Отборът е вкарал поне 1 гол в 12 от предходните си 13 срещи на чужд терен.

За сметка на това, момчетата на Индзаги са опазили вратата си от голове само в 3 от най-скорошните си 11 гостувания.

Диего Деме ще пропусне срещата за домакините, тъй като е наказан. Давид Оспина и Фаузи Гулам са единствените, които няма да вземат участие в мача за Наполи заради контузии.

Лацио ще пътува без Гонсало Ескаланте и Луиз Фелипе, които страдат от травми. Симоне Индзаги ще може да разчита на всички свои останали футболисти за предстоящия оспорван двубой.

Сблъсъкът най-вероятно ще бъде изключително интригуващ, поради факта, че и двата отбора все още имат шанс за място в Шампионската лига следващия сезон.

Наполи е в отлична домакинска форма и има всичко необходимо за успех над Лацио, като се очаква и двата тима да се разпишат.