Ще успее ли Уест Хям да надиграе Уулвърхямптън?

Уулвърхямптън - Уест Хем - 05/04/2021

02.04.21 12852

Последният двубой от 30-тия кръг на Премиър лийг ще бъде в понеделник, 5-ти април, когато Уулвърхямптън посреща Уест Хям.

Сблъсъкът ще се проведе на „Молиню Стейдиъм“. Домакините се намират на 13-та позиция с 35 точки в актива си, а гостите заемат 5-тото място с 49 точки.

Преди предстоящата среща, Вълците се изправиха срещу Ливърпул на 15 март у дома.

Съревнованието завърши с поражение за тима на Нуно Ешпирито Санто, а единственото попадение в мача отбеляза бившият футболист на оранжевите Диого Жота.

Уондърърс не са успели да спечелят нито един от последните си 4 двубоя от Премиър лийг. През този период, те записаха гостуващи равенства срещу Нюкясъл и Астън Вила, както и тежка загуба с 4-1 от Манчестър Сити, също на чужд терен.

Уулвърхямптън демонстрира доста колебливи резултати в мачовете си у дома. Тази серия, ясно личи и в последните 5 мача, в които отборът записа 2 победи, 2 поражения и 1 равенство.

Статистиката показва, че Вълците изпитват сериозно затруднение в постигането на успехи този сезон, тъй като са спечелили само 3 от най-скорошните си 16 съревнования.

В последните 4 домакинства на Уулвс във всички турнири са отбелязани под 2.5 гола. Това включва и 3-те предходните двубоя на тима от Премиър лийг у дома.

Преди почивката за двубоите на националните отбори, Уест Хям записа равенство с резултат 3-3 срещу Арсенал. По-всичко личеше, че Чуковете ще спечелят 3-те точки в мача, тъй като имаха солиден аванс от 3 гола до 32-та минута.

Въпреки това, момчетата на Дейвид Мойс получиха гол преди почивката, а през втората част Арсенал отбеляза още 2 попадения, за да изравни резултата.

Изходът от двубоя, означава, че Уест Хям е спечелил само 1 от предходните си 4 съревнования от Премиър лийг. Единственият успех срещу Лийдс Юнайтед беше между 2-те гостуващи поражения от Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити.

Тенденциите сочат, че Чуковете не са спечелили нито един от последните си 3 мача на чужд терен. Към загубите от двата отбора от Манчестър, тимът регистрира и равенство срещу Фулъм.

Уест Хям е постигнал само един успех в най-скорошните си 7 съревнования срещу Уулвърхямптън.

Вратарят на Вълците, Руи Патрисио ще пропусне двубоя, заради сътресение. Фернандо Марджал и Раул Хименес също няма да вземат участие в мача, докато Даниел Поденсе все още е под въпрос.

Дейвид Мойс ще се надява Пабло Форналс, Андрий Ярмоленко и Артур Масуаку да се възстановят на време. Очаква се Дарън Рандолф и Анджело Огбона също да пропуснат мача в понеделник.

Уондърърс ще бъдат изправени пред доста сериозно изпитание срещу намиращия се в топ 5 Уест Хям.

Няма съмнение, че Чуковете са по-добрия отбор към момента и най-вероятно ще вземат 3-те точки, отбелязвайки под 2.5 попадения.