Ще продължи ли Манчестър Сити победната си серия?

Манчестър Сити - Тотнъм - 13/02/2021

12.02.21 6294

Премиър лийг се завръща отново след двубоите от ФА Къп през седмицата. Един от най-очакваните сблъсъци от предстоящия кръг ще се проведе на „Етихад Стейдиъм“ , където Манчестър Сити посреща Тотнъм.

Домакините заемат челната позиция в класирането и имат актив от 50 точки, докато гостите са 8-ми в таблицата и са спечелили 36 точки към момента.

Гражданите спечелиха с 3-1 гостуването си на Суонзи Сити от 5-тия кръг на ФА Къп. Те водеха с 3-0 в резултата още в 50-тата минута на срещата и макар че допуснаха гол 13 минути преди края, момчетата на Пеп Гуардиола категорично надиграха опонента си.

Това означава, че Небесносините са без поражение в 31 от предходните си 32 мача във всички турнири и са постигнали успех в 15 поредни съревнования във всички първенства.

Тази впечатляваща серия е нов рекорд за отбор, който играе в Премиър лийг. Сити подобри постижението от 14 поредни победи на Арсенал през 1987 година и на Престън през 1892.

Грандът от Манчестър е спечелил изминалите си 5 домакински сблъсъка от Висшата лига и е без загуба в предходните си 10 срещи на собствен терен от първенството. Трябва да се върнем 27 кръга назад, за да открием последния път, когато отборът на Гуардиола е пропусна да се разпише в двубой на „Етихад Стейдиъм“. Освен това, Гражданите са опазили вратата си от голове в последните си 5 съревнования у дома от Премиър лийг.

Тотнъм, от друга страна, беше елиминиран от ФА Къп, след като загуби сблъсъка си срещу Евертън в сряда.

Двубоят беше изключително вълнуващ и изпълнен с доста попадения. Въпреки че поведоха още в 3-тата минута, Шпорите изоставаха на почивката с резултат 3-2. Те успяха да отбележат още 2 попадения през втората част, а сблъсъкът завърши 4-4 в редовното време. В добавеното време, Белите допуснаха 5-ти решаващ гол и загубиха срещата.

Тотнъм е допуснал поражение в 4 от предходните си 5 мача във всички турнири, като единственият успех на тима беше в последния му двубой от Премиър лийг срещу Уест Бромич у дома.

Преди победата над Албион, футболистите на Жозе Моуриньо са допуснали 3 поредни загуби от Висшата лига. Те бяха от Челси и Ливърпул у дома и от Брайтън като гост.

Статистиката показва, че в предходните 3 мача на Шпорите бяха отбелязани под 2.5 гола, като тази тенденция се е запазила и в 6 от последните им 8 двубоя във всички турнири.

Манчестър Сити ще бъде без контузения Кевин Де Бройне, докато Рубен Диас, Родри, Серхио Агуеро и Нейтън Аке са под въпрос.

Шпорите ще пътуват без Серхио Регуилон и Джовани Ло Селсо, които страдат от контузии. Серж Орие все още е под въпрос, но за сметка на това Хари Кейн най-вероятно ще бъде готов за игра.

Предвид формата в която двата тима се намират, Манчестър Сити е фаворит за взимането на 3-те точки. Въпреки това, Жозе Моуриньо ще се опита да затрудни Гражданите максимално, като най-вероятно ще видим победа с 1-0 за домакините.