Манчестър Юнайтед ще се стреми да продължи добрата си серия срещу Фулъм

Фулъм - Манчестър Юнайтед - 20/01/2021

19.01.21 2961

В един от интригуващите сблъсъци от Премиър лийг тази седмица, Фулъм посреща Манчестър Юнайтед на стадион „Крейвън Котидж“.

Домакините заемат 18-тата позиция и имат актив от едва 12 точки, докато гостите са на върха на класирането и са спечелили 37 точки към момента.

Котиджърс претърпяха минимална загуба с 1-0 в последния си домакински двубой срещу Челси. Те се представиха отлично в срещата, но червеният картон на Антони Робинсън през първото полувреме промени хода на играта.

Сините бяха изпълнени с увереност през втората част и оказаха голям натиск върху тима на Скот Паркър, който в крайна сметка се пречупи и през 78-мата минута допусна гол в своята врата.

Тенденциите показват, че Фулъм е постигнал само 1 успех в изминалите си 8 мача във всички първенства. Това се случи в съревнованието му от ФА Къп срещу КПР, което той спечели в добавеното време.

Котиджърс са допуснали и 5 равенства в предходните си 6 сблъсъка от Премиър лийг, като 3 от тях бяха на собствен терен, срещу Ливърпул, Брайтън и Саутхямптън.

Освен това, футболистите на Паркър изпитват затруднения в атака. Те са пропуснали да се разпишат в последните си 3 срещи на „Крейвън Котидж“ от Висшата лига. От друга страна, показват солидна игра в защита и са допуснали само 2 попадения в изминалите си 4 мача у дома от първенството. Котиджърс, също така, са опазили вратата си от голове 2 пъти през този период.

Червените дяволи извоюваха точка от последния си двубой срещу Ливърпул, който завърши с нулево равенство. Юнайтед беше по-добрият тим на терена и пропусна 2 чисти голови ситуации през второто полувреме. Това означава, че грандът от Манчестър е без поражение в предходните си 12 срещи от Премиър лийг, като е спечелил 9 от тях и е записал равенства в останалите 3.

Играчите на Оле Гунар Солскяер се представят отлично като гости. Те са непобедени в изиграните си към момента 16 съревнования на чужд терен от Премиър лийг. Футболистите с червени екипи са вкарали поне 2 гола в 12 от тези 16 мача и са опазили вратата си от голове в изминалите си 2 гостувания.

Според последни новини за отбора, Фулъм ще играе без наказания си защитник - Антони Робинсън. Боби Рийд също ще отсъства заради наказание. Том Кеърни е контузен, а Терънс Конголо, Марио Лемина и Александър Митрович са под въпрос.

Солскяер най-вероятно ще освежи състава си след равенството срещу Мърсисайдци. Ерик Баи, Единсон Кавани, Неманя Матич и Мейсън Грийнууд може да вземат участие в сблъсъка, след като бяха оставени на резервната скамейка миналия уикенд.

Котиджърс значително подобриха представянето си последно време и определено ще затруднят Юнайтед тази сряда. Въпреки това, Червените дяволи надделяха над труден опонент в лицето на Бърнли миналата седмица. Имайки предвид фактите се очаква да запишат още една победа този кръг, като е вероятно да опазят и вратата си от голове.