Арсенал се изправя срещу Кристъл Палас в зрелищен сблъсък тази седмица

Арсенал - Кристъл Палас - 14/01/2021

14.01.21 5921

Микел Артета направи големи подобрения в Арсенал след големия спад във формата на тима си, който почти доведе до уволнението на испанеца. Артилеристите ще се опитат да продължат серията си от 3 поредни победи в първенството този четвъртък, когато посрещат Кристъл Палас на „Емирейтс Стейдиъм“.

Орлите се оказаха труден опонент за Арсенал през последните няколко сезона. Топчиите са без успех в предходните си 4 мача срещу Кристъл Палас от Премиър лийг. През този период, Палас е постигнал 3 равенства и 1 победа. Орлите дори надиграха Артилеристите на собствен терен с 3-2 през април 2019 година.

Арсенал е без поражение в изминалите си 2 срещи на „Емирейтс Стейдиъм“, като е спечели 4 точки от възможни 6. Преди тази добра серия, момчетата на Артета допуснаха 4 поредни загуби у дома. Изглежда обстановката около отбора постепенно се подобрява.

Въпреки всичко, Артилеристите са записали само 10 точки от възможни 24 в домакинските си съревнования. Общият резултат в тези 8 мача на собствен терен е 11-9 в полза на опонентите на Микел.

Орлите пропуснаха да спечелят последните си 2 гостувания и са регистрирали само 1 точка от възможни 6. Сблъсъците на Кристъл Палас на чужд терен са завършили с общ резултат от 13-10, който не е в негова полза. За сметка на това, футболистите на Рой Ходжсън се представят доста равностойно в изминалите си 6 двубоя срещу Артилеристите от Премиър лийг.

Арсенал е надиграл Орлите с общ резултат от едва 14-11 през този период. Бяхме свидетели на доста санкции в тези срещи, като съдиите са отсъдили общо 25 жълти картона и 1 червен. Пиер-Емерик Обамеянг получи картона с червен цвят заради грубо нарушение срещу Макс Майер.

Артета най-вероятно отново ще може да разчита на централния си защитник Габриел и дефанзивния си полузащитник Томас Партей. И двамата страдаха от контузии, но се възстановяват бързо. Габриел Мартинели, ще пропусне срещата този четвъртък, именно поради контузии.

Рой Ходжсън има списък от 8 контузени футболисти в състава си. Конър Уикъм, Нейтън Фъргюсън, Уейн Хенеси, Джеф Шлуп, Мамаду Сако и Мартин Кели ще пропуснат сблъсъка. Въпреки всичко има възможност Гари Кейхил и Скот Дан да излязат на терена този четвъртък.

В предходните 3 домакински мача на Артилеристите срещу Кристъл Палас във всички турнири бяха отбелязани над 2.5 попадения. Очаква се тази тенденция да се запази и в предстоящия кръг от Висшата лига. Арсенал се радва на подобрение в своята форма и би трябвало да успее да се разпише в двубоя.

Нападателят на домакините Александр Лаказет се представя доста добре този сезон. Той се е разписал 7 пъти в изиграните си към момента 14 съревнования от лигата. Лаказет вкара 2 попадения в последния си сблъсък срещу Уест Бромич. Той е отбелязал гол и във всеки един от изминалите си 3 мача от Премиър лийг, което означава, че актива му се състои от 4 попадения през този период.

Топчиите би трябвало най-накрая да запишат успех над Орлите и да подобрят статистиката си. Артета направи сериозни промени в отбора си и Арсенал вероятно ще грабне трите точки в предстоящата среща. Освен това се очаква високо-резултатен сблъсък, като е вероятно да видим над 2.5 гола този четвъртък.