Виляреал ще се стреми да затвърди позицията си в класирането този петък

Селта Виго - Виляреал - 08/01/2021

07.01.21 3511

Този уикенд предстоят някои доста интересни срещи от Примера дивисион. В това число спада и сблъсъкът между Виляреал и Селта Виго, който ще се проведе на „Естадио Балаидос“.

Домакините заемат 8-мо място в класирането с актив от 23 точки, докато гостите заемат 4-тата позиция и са спечелили 29 точки към момента.

Келтите бяха разгромени от Ибиса-Ейвиса с 5-2 в предходния си двубой от Купата на Краля. Мениджърът на тима използва коренно различна стартова единайсеторка от тази, която се изправи срещу Реал Мадрид в първенството. Въпреки всичко, това не оправдава тежката загуба на Небесносините.

Белият балет надделя над Селта Виго с 2-0 миналия уикенд. Домакините откриха резултата още през 6-тата минута на съревнованието и удвоиха аванса си в началото на второто полувреме. Това беше единственото поражение на Келтите в последните им 7 двубоя. Преди това, Селта се намираше в серия от 6 срещи без загуба.

Небесносините постигнаха 5 победи през този период. Успехите бяха над Гранада, Кадис, Депортиво Алавес и Уеска на собствен терен.

Статистиката показва, че момчетата на Кудет са спечелили предходните си 4 домакински сблъсъка. Келтите са вкарали поне 2 попадения във всяка една от тези 4 победи. Освен това, в 8 от последните 12 мача на Селта на собствен терен и двата отбора са се разписали в резултата. От друга страна, Небесносините са опазили врата си от голове само 2 пъти в тези 12 двубоя.

Виляреал продължи напред в Купата на Краля, след като надигра Самора с 4-1 като гост.

Жълтата подводница имаше преднина от 2 гола преди почивката, но допуснаха попадение точно преди края на първата част. Въпреки това, те отбелязаха още 2 гола през второто полувреме и подсигуриха победата си.

Тенденциите показват, че футболистите на Унаи Емери са загубили само 1 от изминалите си 21 мача във всички първенства. Те бяха надиграни в гостуването си на Севиля, но това е единственият неуспех, който са допуснали в предходните си 14 срещи от Примера дивисион.

Виляреал се намира в добра форма като гост. Отборът допусна поражение само веднъж в последните си 7 гостувания. Също така, той стигна до успех 2 пъти и завърши наравно в 4 съревнования.

Резултати към момента сочат, че в 4 от предходните 6 пътувания на тима от Примера дивисион бяха отбелязани под 2.5 попадения. Жълтата подводница е вкарала повече от един гол в само 2 от изминалите си 9 мача на чужд терен.

След загубата за Купата на Краля във вторник, Селта Виго най-вероятно ще направи няколко промени в състава си. Едуардо Кудет няма да може да разчита на Ренато Тапия, който е наказан, както и на Нолито, Яго Аспас, Давид Хунка, Кевин Васкес и Серхио Алварес, които са контузени.

Висенте Ибора, Пако Алкасер, Хуан Фойт, Франсис Коклен и Алберто Морено са под въпрос за Виляреал, като не се очаква да вземат участие този петък.

Имайки предвид фактите, двубоят предвещава да бъде доста оспорван. Най-вероятно ще видим под 2.5 гола в сблъсъка. Въпреки това се очаква и двата тима да се разпишат, а срещата да завърши наравно с резултат 1-1.