Дали Юнайтед ще надвие Вълците на „Олд Трафорд“?

Манчестър Юнайтед - Уулвърхямптън - 29/12/2020

29.12.20 6539

Манчестър Юнайтед постигна равенство в пътуването си до стадион „Кинг Пауър“ в събота, но може би заслужаваше победата. Рашфорд се разписа за гостите в 23-та минута, но Барнс изравни за Лестър.

Юнайтед отново поведе във второто полувреме с гол на Фернандес, но автогол на Туанзебе помогна на Лисиците отново да изравнят резултата. Вълците също спечелиха точка в трудно домакинство срещу Шпорите, въпреки че изостанаха в резултата още в първата минута. Саис вкара решаващия изравняващ гол в 86-та минута, второто му попадение за сезона.

Тези резултати означават, че Манчестър Юнайтед се намира на 4-та позиция, а Вълците са на 11-то място преди мача във вторник, като победа за гостите би намалила разликата в точките на двата клуба наполовина.

Срещите между тези два тима обикновено са доста оспорвани, като разликата в резултата между тях е най-много 1 гол в изминалите им 7 сблъсъка във всички съревнования.

И двата отбора се разписаха в резултата в последните 6 мача помежду им и Юнайтед няма поражение в последните си 4 двубоя с клуба от Мидландс.

Манчестър Юнайтед ще стартира този мач от Висшата лига като фаворит с 3 победи в изминалите си 5 срещи, като няма поражение в този период. Вълците претърпяха поражения в 3 от последните си 5 мача в лигата, като единствената им победа в този период от срещи бе пред собствена публика.

И двата отбора вкараха гол в 4 от последните 6 двубоя на Юнайтед и същото се отнася за мачовете на Вълците във всички съревнования, така че нито един от двата тима не се справя перфектно в защита. Бяха отбелязани над 2.5 гола в 4 от последните 6 мача на домакините и в 4 от последните 6 срещи на гостите, което предполага, че има сериозен шанс да бъдат отбелязани поне 3 попадения във вторник.

Манчестър Юнайтед ще бъде без Рохо, Уан-Бисака и Джоунс за мача срещу Вълците, като има съмнения около участието на Рашфорд, Линдельоф и Джеймс. Гостите няма да разполагат с нападателя Хименез, както и Джони, Дендонкер и може би Боли за пътуването си до „Олд Трафорд“.

Историята на срещите между двата отбора и представянето им сочи към победа за Манчестър Юнайтед във вторник, но мачът вероятно ще бъде оспорван. И двата отбора ще се разпишат в резултата и може би ще бъдат отбелязани над 2.5 попадения, като Юнайтед вероятно ще постигне победа с 2-1 като домакин.