Дали представянето на Ливърпул ще се подобри срещу Челси във ФА Къп?

Челси - Ливърпул - 03/03/2020

02.03.20 6116

Серията на Ливърпул от срещи без поражение във Висшата лига приключи в събота срещу Уотфорд. Това бе загуба, която ставаше все по-неизбежна, като Ливърпул едва се спаси от поражение в предходния си сблъсък с Уест Хям.

Играчите на Юрген Клоп не са в много добра форма и контузията на капитана Джордан Хендерсън е сериозен проблем за тима. В момента, Ливърпул, който е на 12 точки от титлата на лигата, се отправя към „Стамфорд Бридж“, за да се изправи срещу Челси в мач от осминафиналите на ФА Къп.

Момчетата на Франк Лампард също не се представят много добре и оставиха четвъртата позиция във Висшата лига, даваща право на участие в Шампионската лига, да им се изплъзне. Челси надделя само в 2 от изминалите си 8 мача от всички съревнования. Една от тези победи бе в четвъртия кръг на ФА Къп.

Ливърпул няма загуба в изминалите си 4 двубоя срещу Челси във всички турнири. Двата отбора вече два пъти са се изправяли един срещу друг този сезон - в Суперкупата на УЕФА и във Висшата лига, като първият сблъсък завърши с равенство и дузпи, а вторият – с победа на Ливърпул с 2-1 на „Стамфорд Бридж“.

Челси обаче се представя съвсем различно във ФА Къп. Отборът надделя над Нотингам Форест и Хъл Сити с общ резултат 4-1 в третия и четвъртия кръг.

Ливърпул успя да надвие Евертън с 1-0 в третия кръг на ФА къп преди равенство с Шрусбъри Таун в четвъртия кръг. Червените успяха да надделеят в преиграването на „Анфийлд“ с 1-0 благодарение на автогол.

Клоп трябва да направи труден избор за състава си. Той използва много от резервите и младите си играчи в предходните кръгове. Това позволи на младия полузащитник Къртис Джоунс да стане звезда и може би дори част от началния състав на отбора за следващия сезон.

Мениджърът вероятно ще избере Дивок Ориги, Такуми Минамино, Деян Ловрен, и Жоел Матип. Клоп няма как да даде възможност на Наби Кейта или Джердан Шакири да се изявят, тъй като и двамата играчи са контузени.

Отбелязването на попадения е проблем за Челси, като Тами Ейбрахам е контузен. Сините силно разчитаха на нападателя по-рано през сезона и сега той няма възможност да играе заради травма на глезена.

След като прекара дълго време без изява, Оливие Жиру започна да получава възможности, но дългият период извън терена се отрази на представянето му. Жиру все още е способен да отбелязва попадения и може да получи място в състава вместо Мичи Батшуай.

Н’Голо Канте и Кристиан Пулишич няма да участват в мача заради сериозни контузии. Калъм Хъдсън-Одой може да е на разположение след контузия.

Нито един от двата отбора не е в особено добра форма. Проблемите на Ливърпул може да са по-сериозни, отколкото изглежда, и е възможно лошото му представяне да продължи и на „Стамфорд Бридж“. Сините ще надделеят над Ливърпул във вторник вечер с над 2.5 отбелязани попадения.