Дали Рома ще продължи участието си в Купата на Италия след сблъсъка с Парма?

Парма - Рома - 16/01/2020

15.01.20 5521

Рома се отправя към Парма за мач от осминафиналите на Купата на Италия в четвъртък вечер. Победителят от тази среща ще достигне четвъртфиналите на съревнованието и ще увеличи шансовете си за спечелване на купата в края на сезона.

Парма и Рома са близки по спечелени точки в лигата този сезон. При купите положението на тимовете в лигата обикновено няма голямо значение, а представянето на тези два отбора е доста различно, което може да се окаже решаващо за срещата.

Последната визита на Рома на „Стадио Енио Тардини“ приключи с поражение с 2-0 по-рано този сезон в Серия А. Жълто-червените допуснаха и двата гола във второто полувреме, като попаденията за Парма бяха отбелязани от Матиа Спрокати и Андреас Корнелиус.

Поражението сложи край на поредица от 2 победи за Рома над Кръстоносците. Рома ще стартира двубоя след 2 поредни поражение в Серия А от Торино и Ювентус.

Отборът определено може да подобри представянето си срещу Парма, който спечели 4 точки от последните 9 възможни. Парма успя да постигне победа през уикенда с 2-0. Тази победа обаче бе над Лече, отбор, намиращ се сред последните 4 в класирането на Серия А.

Въпреки че Рома загуби 2 поредни сблъсъка в лигата, тимът има отлично представяне при гостуванията си в Серия А. Тимът няма загуби в последните си 3 визити, като постигна 2 победи.

Парма се представя почти толкова добре пред собствена публика, като постигна победа и равенство с изминалите си 2 мача на „Тардини“. Кръстоносците ще се надяват да постигна още една изненадваща победа, но това ще бъде трудно срещи Рома, който е на 5 място по най-много голове в Серия А (34).

Кръстоносците вкараха 15 гола, допускайки 10 такива на „Тардини“. Тимът ще бъде труден за побеждаване заради отличното си представяне пред собствена публика.

Въпреки че Парма запази суха мрежа и надделя в предходния си сблъсък с Рома, по-вероятно е да видим попадения и на двата отбора в предстоящия мач. Парма и Рома вероятно е отбележат общо над 2.5 гола в опита си да продължат напред в Купата на Италия.

Нападателят на Рома Един Джеко успя да отбележи 10 гола във всички турнири този сезон. Той е една от най-големите заплахи в състава на Рома. Николо Заниоло няма да участва в срещата заради контузия, която получи в сблъсъка с Ювентус миналата седмица.

Джеко може да се разпише за Рома в победата на тима над Парма на „Стадио Енио Тардини “ в четвъртък вечер.