Уотфорд се надява на победа над Манчестър Юнайтед

Уотфорд - Манчестър Юнайтед - 22/12/2019

20.12.19 4301

Последните два мача от Висшата лига преди Коледа ще се проведат в неделя, 22 декември. Първият от тези двубои ще се изиграе на „Викаридж Роуд“, като Уотфорд посреща Манчестър Юнайтед.

Стършелите се нуждаят от точки, за да се отдалечат от дъното на таблицата и зоната на изпадащите, а Манчестър Юнайтед търси победа, за да запази натиска си върху отборите над него в борбата за местата за Шампионската лига.

Уотфорд ще започне този мач след като загуби с 2-0 от Ливърпул миналия уикенд. Отборът нямаше късмет и допусна гол в края на първото полувреме, след което стана още по-трудно за Стършелите да да се върнат в играта. Тимът допусна второ попадение в последната минута от мача.

Този резултат означава, че Уотфорд няма победа в изминалите си 5 мача във Висшата лига и тенденциите показват, че отборът надделя само в 1 от последните си 12 сблъсъка във всички турнири. След победата си с 2-0 над Норич Сити, Уотфорд загуби 4 и завърши наравно 1 от последните си 5 срещи във Висшата лига, като единствената му точка бе от нулево равенство с Кристъл Палас.

Тенденциите показват, че Уотфорд не успя да отбележи гол в 4 от последните си 5 мача и бяха вкарани под 2.5 попадения в 9 от последните 12 двубоя на Уотфорд във всички турнири.

Манчестър Юнайтед си осигури място на полуфиналите на Купата на лигата в сряда вечер с победа над Колчестър Юнайтед с 3-0 на „Олд Трафорд“. В първото полувреме, Манчестър Юнайтед не показа най-доброто си представяне, но Червените дяволи подобриха играта си във втората половина от мача и надделяха. Този резултат означава, че Манчестър Юнайтед няма загуба в последните си 6 срещи във всички турнири.

Във Висшата лига, Манчестър Юнайтед е непобеден в изминалите си 6 мача, като надделя в 3 и завърши наравно 3 от тези 6 двубоя. Въпреки това, тенденциите показват,  че отборът е победил само в 2 от последните си 12 визити от Висшата лига. Тези 2 победи бяха над Норич Сити и Манчестър Сити в последните му 4 мача.

Манчестър Юнайтед има добро представяне в сравнение с опонентите си и надделя в 10 от изминалите си 11 срещи с Уотфорд във Всички турнири.

По отношение на състава на отборите, Уотфорд има съмнения около участието на няколко играчи, включително Адам Мазина, Роберто Перейра, Даниел Бахман, Дани Уелбек, Дарил Янмаат, Зебастиан Прьодъл и Том Клевърли.

Манчестър Юнайтед все още е без Маркос Рохо и има съмнения около участието на Диого Далот, Ерик Байи, Тимъти Фосу-Менса, и Пол Погба.

Не се очаква голям брой попадения в предстоящия сблъсък и головете вероятно ще бъдат отбелязани от Манчестър Юнайтед. Победа за гостите с под 2.5 гола изглежда като най-вероятния изход от срещата.