Невероятен сблъсък на „Анфийлд“ от Купата на лигата

Ливърпул - Арсенал - 30/10/2019

Невероятен сблъсък на „Анфийлд“  от Купата на лигата
    29.10.19 5022

Достигнахме до по-късния етап на сезон 2019/20 на английската Купа на лигата, и ни очакват някои изключителни срещи, като тази в сряда вечер на „Анфийлд“. Ливърпул посреща Арсенал в четвъртия кръг на съревнованието и двата отбора ще се опитат да спечелят трофея за първи път от доста години насам.

Вярно е, че и Ливърпул, и Арсенал се борят за друга титла този сезон, но това е турнир, който дава добра възможност за спечелването на трофей, особено за Артилеристите.

Ливърпул ще започне сблъсъка с много увереност след победата си с 2-1 над Тотнъм пред собствена публика в неделя. Ливърпул изостана в резултата след ранен гол на Хари Кейн и в края на първото полувреме губеше с 1-0. Късметът се усмихна на Червените в началото на второто полувреме, когато Шпорите уцелиха гредата, но тимът се върна в срещата и доминира през втората половина на мача, отбелязвайки нужните 2 попадения, за да надделее в двубоя.

Този резултат означава, че Ливърпул няма загуба в последните си 8 двубоя във всички турнири, като надделя в 7 от тях и завърши наравно един. Единственият двубой, който тимът не успя да спечели бе гостуването му на Манчестър Юнайтед във Висшата лига и пред собствена публика отборът надделя във всеки от последните си 6 мача за сезона.

Ливърпул победи Милтън Кейнс Донс с 2-0 на чужд терен в третия кръг от Купата на лигата този сезон и това е единствената победа на отбора в последните му 4 срещи от турнира.

Арсенал изглеждаше на път да постигне лесна победа като домакин над Кристъл Палас във Висшата лига в неделя следобед. Въпреки това, след като поведе с 2-0 в срещата, Кристъл Палас успя да се върне в мача чрез дузпа и отбеляза изравнителен гол във второто полувреме, с което си спечели точка на „Емирейтс Стейдиъм“.

Топчиите вероятно са разочаровани, че не успяха да си спечелят дузпа към края на срещата и начинът, по който Гранит Джака напусна терена след като бе сменен направи края на мача доста неприятен за Арсенал.

Тенденциите показват, че Арсенал надделя в 1 от изминалите си 3 мача във всички турнири. Тази победа бе миналия четвъртък в Лига Европа. Във Висшата лига, Арсенал не успя да надделее в последните си 2 срещи, като загуби с 1-0 като гост на Шефилд Юнайтед преди равенството си у дома с Кристъл Палас.

По отношение на състава на Ливърпул се очаква тима да направи някои промени в стартовата си единайсеторка за този мач. Адриан, Джо Гомес, Джеймс Милнър, Наби Кейта, Адам Лалана, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Дивок Ориги може да получат място в срещата.

Ще бъде интересно да видим какви промени ще направи Унай Емери, като напрежението върху мениджъра на Арсенал се увеличава. Райс Нелсън е единственият играч в тима, който не е на разположение заради контузия, и може да видим Габриел Мартинели, Месут Йозил, Дьо Уилок, и Лукас Торейра в началния състав.

Очаква се и двата отбора да направят промени в съставите си, като срещата може да е доста по-равностойна, отколкото ако най-добрите играчи на двата тима бяха на терена. Въпреки това, предимството на Ливърпул като домакин, както и фактът, че е в по-добра форма, ще му дадат нужната преднина, за да надделее в двубоя с 1 гол.