Алжир се изправя срещу Нигерия за място на финала

12.07.19 4292

Във втория полуфинал на Купата на африканските нации в неделя, Алжир се изправя срещу Нигерия на международен стадион „Кайро“.

Алжир надделя над Кот д‘Ивоар с дузпи след като резултатът след добавеното време бе 1-1 и така достигна полуфиналите.

Алжир успя да отбележи първите си 4 дузпи, а Серей Дие не успя да вкара за Кот д‘Ивоар, което изпрати Алжир на първия полуфинал на Купата на африканските нации за тима от 2010 насам.

Нигерия надделя над Южна Африка с 2-1, с което си спечели място на полуфиналите в доста напрегнат четвъртфинален сблъсък.

Крилото на Виляреал Самюъл Чукууз даде на Супер Орлите преднина в първото полувреме преди Южна Африка да изравни при 20 оставащи минути от срещата.

Победният гол на Нигерия дойде от доста неочакван играч. Централният защитник Уилям Троост-Еконг отбеляза след корнер на Моузес Саймън в 89-та минута и донесе на тима си победата по изключително драматичен начин.

След като не успя да се класира за предишните две издания на Купата на африканските нации, победителят от 2013 година е само на 2 победи от топ титлата в африканския футбол.

От друга страна, последният триумф на Алжир е от 1990 година. Отборът ще бъде уверен, че може да сложи край на този период след впечатляващото си представяне до момента.

Пустинните Лисици лесно преминаха през груповата фаза, постигайки победи във всичките си срещи без да допуснат нито едно противниково попадение.

Отборът последва това добро начало с категорична победа с 3-0 над Гвинея в осминафиналите.

Единственият гол, който тимът допусна, бе в четвъртфиналния му сблъсък с Кот д‘Ивоар и мениджърът Джамел Белмади ще бъде оптимистично настроен за шансовете на отбора си срещу Нигерия.

Двата отбора се изправиха един срещу друг за последно в турнира през 2010 година. Нигерия постигна победа с 1-0 в плейофите за третото място благодарение на гол на Виктор Обина.

Нигерия също така има по-добър резултат в срещите между двата тима до момента, с 9 победи, като Алжир е постигнал 7 такива.

Алжир започва мача като фаворит. Отборът се представя доста по-убедително от Нигерия и притежава някои от най-добрите играчи на континента.

Рияд Махрез от Манчестър Сити, Ясин Брахими от Порто и Адам Унас от Наполи са само част от играчите, които са готови да поведат Алжир към първата му титла от почти 30 години.

Forebet предвижда, че Алжир ще постигне лесна победа и ще запази суха мрежа.