Арсенал и Рен във вълнуващ сблъсък от Лига Европа

Vlad1988 / Shutterstock.com

Рен посреща Арсенал в четвъртък вечер в среща от Лига Европа, която изглежда ще бъде доста вълнуваща. Рен надви испанския Реал Бетис в 1/16 финалите и сега отборът се надява да победи още един от фаворитите в турнира.

Арсенал ще започне срещата след като няма нито една загуба в изминалите си 4 сблъсъка във всички турнири. Мениджърът Унай Емери може да избира от почти всичките си играчи при борбата на Топчиите за победа в първия сблъсък между двата тима от кръга. Нападателят на Арсенал Александър Лаказет няма да бъде на разположение за двубоя. Той получи директен червен картон в сблъсъка на отбора срещу БАТЕ Борисов в предходния кръг.

Това е вторият мач от наказанието му, състоящо се от 3 двубоя. Той няма да се върне в турнира докато Арсенал достигне четвъртфиналите, ако клубът успее да стигне толкова далеч. Емери също ще бъде без Роб Холдинг, Дани Уелбек и Хектор Белерин.

Френските домакини имат двама липсващи играчи, които може би сериозно ще се отразят на представянето на тима. Бившият нападател на Милан и Уотфорд, Мбайе Нианг и десният защитник Хамари Траоре са наказани. Рен е относително непостоянен този сезон във всички турнири. Отборът едва достигна до 1/16 финалите на Лига Европа с 9 точки в Група К. Отборът имаше с 1 точка повече от Астана, който беше на 3 позиция.

Рен имаше голова разлика от -1 по време на груповата фаза, но избухна с 6 гола срещу Бетис в предходния кръг. Въпреки това, Рен допусна 4 гола на испанците в рамките на двете срещи. В първия двубой, който се изигра в Рен, френският тим позволи на Бетис да се върне в играта след дефицит от 3-1 и срещата завърши наравно с 3-3. Рен има склонността да допуска попадения. Отборът допусна 36 гола този сезон в Лига 1, отбелязвайки 37.

Емери ще върне Петър Чех на вратата, като бившият национал на Чехия е предпочитаният вратар на мениджъра в Лига Европа. Сократис Папастатопулос и Лоран Косиелни вероятно ще бъдат в центъра на отбраната на Арсенал след доброто си представяне в дербито в северен Лондон през уикенда. Полузащитникът Лукас Торейра вероятно ще бъде част от началния състав след като бе наказан в мача на Арсенал от Висшата лига в неделя.

Арсенал изигра 8 мача в Лига Европа. В 4 от тези 8 бяха отбелязани над 2.5 попадения. В 7 от 8-те сблъсъка на Рен в Лига Европа бяха вкарани над 1.5 гола. Очакваме повече от 2.5 попадения при сблъсъка на Рен с Арсенал. Топчиите ще надделеят над френския си опонент в борбата на двата клуба за място в четвъртфиналите. Предстои много интересна среща за неутралните зрители.