Уулвърхямптън ще се сблъска с Ливърпул в третия кръг на ФА Къп

viewimage / Shutterstock.com

Последния път, когато Уулвърхямптън Уондърърс посрещна Ливърпул във ФА Къп, отборът постигна впечатляваща победа с 2-1. Тази среща се проведе преди почти 2 години в четвъртия кръг на турнира. Сега, Вълците имат възможност отново да надвият един от гигантите на английския футбол.

Уулвърхямптън е много по-различен отбор днес от този, който беше през 2017. Осем от 11 футболисти, които бяха в началния състав на Вълците, вече не са в клуба, а тогавашният мениджър Пол Ламбърт бе заменен от Нуно Ешпирито Санто. Уулвърхямптън също така си спечели промоция във Висшата лига.

Мачът от ФА Къп в понеделник вечер ще бъде втората среща между Вълците и Ливърпул за последния месец. Двата клуба се срещнаха на „Молиню“ в края на декември, където Ливърпул надделя с 2-0. Червените нямаха проблеми в двубоя си с Уулвърхямптън и голове от страна на Мохамед Салах и Върджил Ван Дайк им донесоха победата.

Ливърпул понесе първото си поражение за сезона в четвъртък вечер. Отборът загуби с 2-1 от Манчестър Сити във вълнуващ мач. Ливърпул все още се намира с 4 точки пред Манчестър Сити в класирането, но загубата вероятно ще обезсърчи играчите. Мениджърът Юрген Клоп може би ще избере да остави някои от ключовите си футболисти да почиват.

Мохамед Салах, Садио Мане, и Роберто Фирмино редовно присъстваха на терена този сезон. Те също така участваха в Световното първенство, което им остави много малко време за почивка. Няма да е изненадващо ако Клоп смени всички 11 играчи, които се изправиха срещу Манчестър Сити.

Адам Лалана и Наби Кейта вероятно ще започнат в позицията на полузащитници, а Даниел Стъридж и Дивок Ориги може би ще получат възможност да се изявят в атака. Клоп може би ще трябва да включи Ван Дайк, който е част от началния състав, тъй като Жоел Матип и Джо Гомес са контузени. Ливърпул има 6 защитници, които са в добра форма, но Алберто Морено и Натаниел Филипс рядко участваха в срещите до момента.

Въпреки че Ливърпул загуби от Вълците в последния им двубой от ФА Къп, Червените надделяха в 5 от изминалите 6 мача във всички турнири между тези два тима. Във всеки сблъсък са били отбелязани 2 или повече попадения. Санто има проблеми с контузени футболисти. Полузащитникът Ромен Саис понесе контузия в коляното тази седмица, а нападателят Адама Таоре има травма на сухожилието. Последният все пак може да бъде част от състава на Вълците.

Уулвърхямптън се справи добре срещу големите отбори този сезон. Той записа победи над Челси и Тотнъм, както и равенство с Манчестър Сити. Въпреки това, Вълците се справят зле срещу отбори от долната половина на таблицата. Ливърпул надигра отбора на „Молиню“ през декември и ще го направи отново в предстоящия мач. В срещата ще бъдат отбелязани повече от 2 гола, като Ливърпул ще продължи напред към четвъртия кръг с победа.