Барселона с опит за завръщане на челната позиция

Christian Bertrand / Shutterstock.com

В неделя ще се изиграят 4 срещи от Ла Лига, като особен е интересът към мача на „Камп Ноу“ между отборите на Барселона и Виляреал.

Барселона ще се опита да се завърне на челната позиция в Ла Лига с победа, но трябва да се надява Севиля да не получи 3-те точки в двубоя си срещу Депортиво Алавес. Въпреки това, при евентуална загуба Каталунците ще се смъкнат до 4-та позиция.

Виляреал се отправя към срещата, намиращ се само на 3 точки над зоната на изпадащите. Отборът може дори да падне с едно място в класирането преди началото на срещата, като така ще настъпи напрежение в нуждата да вземе поне нещо от трудния си съперник.

Барселона си осигури място в следващата фаза на Шампионската лига, след трудна победа над ПСВ Айндховен с 2-1 в среща от сряда вечер. По този начин, пред състава стои друга належаща цел за следващите месеци, а именно Ла Лига.

Трендовете показват, че Барселона е загубила само веднъж за последните 12 срещи във всички турнири и в само 5 от последните си 76, което е удивителен рекорд. Въпреки това, Барселона не се справя добре в Ла Лига, като не успява да спечели в последните си 2 изяви. Отборът на Барселона беше сразен с 4-3 в домакински мач срещу Реал Бетис и стигна до равенство 1-1 срещу Атлетико Мадрид.

Изявите му в домакинските срещи не впечатляват, като Барселона е спечелила 2 от последните си 5 срещи на свой терен в Ла Лига. Те победиха Севиля и Реал Мадрид, като реализираха общо цели 9 гола, но проблема този сезон остава допускането на много голове. Трендовете сочат, че и двата отбора са вкарали във всеки от последните си 11 мача в Ла Лига.

Виляреал пристига в Барселона след равенство 0-0 с шотландския Рейнджърс в среща от четвъртък вечер в Лига Европа. Отборът все още не си е осигурил продължаване към следващата фаза на турнира, но сега трябва да се съсредоточи към важната среща от Ла Лига.

Трендовете показват, че отборът на Виляреал е труден съперник, като е непобеден в последните си 6 срещи във всички турнири. Жълтата Подводница е загубила само в 2 от последните си 11 гостувания, като никога не е била догонващ на полувремето в последните 19 изяви за всички турнири.

Въпреки това, Виляреал е спечелил само 1 от последните си 6 мача, като в останалите 5 завършиха с равенства, включаем послените 4 гостувания във всички турнири.

Новините около отбора на Барселона не са добри предвид многото контузени в лицето на Луис Суарес, Самуел Умтити, Рафиня, Сержи Роберто, Артур и Томас Вермален, като те ще пропуснат срещата. Лионел Меси се очаква да започне мача с Усман Дембеле в нападение.

Виляреал ще пътуват без контузените Хави Фуего и Бруно Сориано. Хави Кайеха ще трябва да направи няколко ротации предвид резултата от последната среща с Рейнджърс от четвъртък вечер.

Отборът на Барселона винаги е фаворит при домакинствана си, въпреки че не се справя добре този сезон. Виляреал може да внесе напрежение и може да затрудни Каталунците до полувремето, но очакванията са Барселона да стигне до победата в края на мача.