Напрегнат завършек в Лига А Група 4 на Лигата на нациите

Dokshin Vlad / Shutterstock.com

Лигата на нациите бе създадена, за да бъдат избегнати безсмислените приятелски срещи между националните отбори и идеята изглежда проработи. Станахме свидетели на някои много интересни мачове между отбори, които са на сходно ниво и Лига А Група 3 е добър пример за това.

Има само един оставащ мач от групата, в която се намират Испания, Англия и Хърватска. Испания в момента се намира начело в класирането с 6 точки, като Англия е на втора позиция с 4 точки, а Хърватска е на трета с 4 точки, но с голова разлика от -5.

На 18 ноември, Англия ще се изправи срещу Хърватска на „Уембли“, като е наясно, че все още не е решено, кой ще изпадне и кой ще оглави групата.

Отборът на Англия е изиграл 3, записвайки по една победа,равенство и загуба в Лигата на нациите. Трите лъва започнаха с поражение пред собствена публика от испанците. Въпреки че поведе след 11 минути, Англия загуби сблъсъка с 2-1 преди да се отправи към Хърватска и да си спечели точка от равенство с 0-0.

Най-доброто все още предстоеше за Англия и след като тимът вече бе загубил от Испания на свой терен, никой не очакваше Трите лъва да спечелят нещо при гостуването си. Въпреки това, отборът се представи отлично, особено в контраатака, и спечели с 3-2.

След загубата от Испания у дома, тимът на Англия не е претърпявал поражение в изминалите си 4 двубоя, включително вече споменатите резултати от Лигата на нациите, както и победа с 1-0 над Швейцария и с 3-0 над САЩ, като последната бе в четвъртък вечер.

Хърватска достигна финала на Мондиал 2018 и след загубата от Франция на финала, отборът завърши наравно с 1-1 приятелската си среща с Португалия. Въпреки това, представянето на тима се влоши и Хърватска загуби първия си мач от Лигата на нациите с 6-0 като гост на Испания. Това бе огромен шок за хърватския футбол, но положението се подобри при равенството с 0-0 у дома с Англия във втория мач.

Финалистите от Световното първенство изглежда бяха вън от борбата в групата, но успяха да постигнат победа пред собствена публика с 3-2 над Испания в четвъртък благодарение на късен гол, и се отправят към „Уембли“ знаейки, че все още могат да оглавят групата.

Хърватска изигра един приятелски сблъсък от началото на Лигата на нациите и надви Йордания с 2-1 у дома. При гостуванията си тимът на Хърватска е надделял само в 1 от последните си 6 мача.

По отношение на състава си, Англия ще върне Хари Кейн в стартовата единайсеторка, тъй като той бе оставен да почива в сблъсъка със САЩ. Кайл Уолкър, Джон Стоунс, Рахим Стрърлинг и Маркъс Рашфорд вероятно също ще са част от началния състав след като пропуснаха двубоя в четвъртък.

Хърватска може би ще започне мача в същия състав, който надделя над Испания в четвъртък. Лука Модрич и Иван Ракитич ще са в центъра на терена, а Анте Ребич, Иван Перишич, и Андрей Крамарич ще водят в атака.

Това вероятно ще бъде изключително вълнуващ сблъсък, тъй като и двата тима знаят, че имат възможност да оглавят групата. Очакваме попадения и на двата отбора, но Англия се справя добре пред собствена публика и може да победи, с което да застане начело на класирането.