Лил продължава борбата си за място в Шампионската лига

Тринайсетият кръг от срещи от сезон 2018/19 на Лига 1 започва в петък вечер, като Лил посреща Страсбург на впечатляващия стадион „Стад Пиер Мороа“.

Преди уикенда Лил се намира на 3 място в Лига 1 и феновете започват да се надяват тимът им да участва в следващия сезон на Шампионската лига. Въпреки това, има още доста време до края на сезона и Лил трябва да победи в предстоящия сблъсък ако иска да запази амбициите си за Шампионската лига.

Страсбург започва уикенда на 7 място и победата може да му помогне да достигне до 5 място в класирането.

Лил се сблъска с най-сериозния си противник за сезона миналия уикенд, като се отправи към столицата, за да премери сили с Пари Сен Жермен. Отборът се справи доста добре и резултатът беше равен до последните 20 минути на двубоя, когато допусна два гола и мачът завърши с 2-1.

Това бе втора поредна загуба във всички турнири, тъй като Лил понесе поражение от Страсбург в Купата на Лигата на Франция във вторник преди сблъсъка с ПСЖ. Въпреки това, преди загубата от ПСЖ, Лил беше постигнал задоволителна серия от 4 поредни победи в Лига 1. Тенденциите показват, че отборът играе добре пред собствена публика и Лил е надделял във всяка една от последните си 8 срещи от Лига 1.

Били са отбелязани над 2.5 попадения в 8 от изминалите 9 домакинства на Лил в Лига 1 и тимът е победил в 4 от последните си 6 сблъсъка на свой терен с 2 или повече гола.

Страсбург ще бъде разочарован, че не успя да вземе всичките 3 точки от мача си у дома срещу Тулуза миналия уикенд. Въпреки че поведе след 51 минути, Тулуза изравни при 18 оставащи минути и все точка от срещата.

Въпреки равенството, резултатът означава, че Страсбург започва сблъсъка с поредица от 6 мача без загуба във всички турнири. Отборът е надделял в 3 и завършил наравно в 3 от последните си 6 двубоя, включително победи над Дижон и Монако в Лига Едно и Лил в Купата на Лигата на Франция.

Тенденциите показват, че Страсбург е загубил само 1 от изминалите си 9 мача във всички турнири, но клубът е спечелил само 3 от предходните си 25 гостувания в Лига 1. Тимът е допускал 2 или повече гола в 11 от последните си 16 мача извън дома и не е успявал да запази суха мрежа в миналите си 5.

По отношение на състава си, Фарес Балули е единственият играч на Лил, който ще пропусне двубоя заради контузия. Очаква се тимът да използва системата 4-2-3-1 и Руи Фонте се бори за място в стартовата единайсеторка за сметка на Рафаел Леао.

Страсбург има малко повече контузени футболисти от опонента си и се очаква Антони Гонсалвеш, Идрис Саади, Абдала Н‘Дур и Людовик Ажорк да пропуснат срещата.

Това е мач, който феновете на домакините ще очакват да спечелят и вероятно ще успеят да вземат максималния брой точки. Страсбург има проблеми с отбраната си при своите визити и Лил може да отбележи няколко попадения, с които да надделее при голове и на двата отбора.