Тотнъм ще продължи участието си в Купата на лигата

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com

Уест Хям посреща съперника си от Висшата лига Тотнъм в сряда вечер в мач от Купата на Лигата. Победителят от сблъсъка от четвъртия кръг ще продължи към четвъртфиналите на съревнованието и трофея вече ще се окаже много близо.

Уест Хям започва мача след като надви Макълсфийлд Таун с 8-0 в предишния кръг. Тотнъм от своя страна достигна до дузпи при срещата със съперника си от Висшата лига Уотфорд. В сравнение с победата на Уест Хям над Макълсфийлд, мачът на Тотнъм срещу Уотфорд бе доста оспорван и бяха отбелязани 3 гола в последните 10 минути. Сега, Тотнъм ще се надява на много по-лесен противник в лицето на опонента си от Лондон.

Този двубой ще бъде втората среща на двата тима в последните седмици. Шпорите надвиха Уест Хям преди 2 седмици с 1-0 преди да загубят от Манчестър Сити със същия резултат. Тотнъм няма да е много отпочинал преди сблъсъка тъй като се изправи срещу Манчестър Сити в понеделник вечер. Шпорите изглеждаха изтощени в мача от върха на класирането и решението им да започнат сезона без трансфери през лятото изглежда създава проблеми.

Контузите са сериозна грижа за Маурисио Почетино, като Дани Роуз и Деле Али все още не са във форма. Али пропусна 4 мача и динамичната атака на Шпорите изглежда по съвсем различен начин. Кристиян Ериксен не беше в достатъчно добро състояние срещу Манчестър Сити и успя да се изяви само като резерва, но вероятно ще бъде част от началния състав в сряда.

Чуковете на Мануел Пелегрини нямат победа в последните си 3 сблъсъка от Висшата лига. При последния си двубой, тимът завърши наравно с Лестър с 1-1. Уест Хям започна сезона с лошо представяне преди да постигне малко подобрение при резултатите си в лигата. Въпреки това, отборът отново има затруднения и не успява да отбелязва попаденията, от които се нуждае, за да побеждава.

Въпреки, че Уест Хям вкара 8 гола в мача си от третия кръг на Купата на Лигата, отборът отбелязва средно по 0.9 попадения на мач във Висшата лига. Момчетата на Пелегрини са отбелязвали 2 гола в последните си 3 мача.

Марко Аранутович има най-много голове за Уест Хям, като е вкарал 4 попадения във Висшата лига. Фелипе Андерсон всe още не успява да се изяви след трансфера си през лятото. Бразилецът не се представя добре след пристигането си в клуба, отбелязвайки само 1 гол и 1 асистенция в 10 мача. Уест Хям ще бъде без нападателя Андрий Ярмоленко, който претърпя операция на ахилесовото сухожилие след загубата на Чуковете от Тотнъм преди 2 седмици.

Въпреки контузиите на Тотнъм, отборът има по-талантливи футболисти от тези на Уест Хям. Шпорите ще надделеят над лондонския си съперник и ще продължат борбата си за трофея. Уест Хям, който може да се окаже част от битката за оцеляване в зоната на изпадащите, ще се концентрира върху борбата си за оставане в лигата.