Среща без фаворит между ХИК и Хонка

В събота лидерът във финландската Вейкауслига ХИК се отправя към Хонка, който е на 3-то място, за сблъсък от горната част на таблицата. ХИК в момента води Хонка с 12 точки. Домакините трябва да спечелят всичките 3 точки в събота, за да имат някакъв шанс да настигнат лидера.

Хонка се справя отлично този сезон след като спечели промоция в Вейкауслига в края на миналия. Отборът на Веса Васара е загубил само 1 от последните си 6 мача. Три от тях завършиха с победи в полза на тима от Еспоо. Клубът се справя много добре пред собствена публика този сезон. Хонка е загубил само веднъж на стадион „Тапиолан Урхеилупуисто“, като има голова разлика от +8.

Атаката на Хонка е на второ място по най-голям брой попадения у дома във Вейкауслига този сезон (18). Само ХИК е отбелязвал повече голове на свой терен (26). Макумба Канджи и Боря Мартин от Хонка заедно са записали 15 попадения.

Шампионът на Вейкауслига от миналия сезон ХИК няма победа в последните си 3 гостувания. Клубът понесе първата си загуба извън дома в миналата си среща от Лахти с 2-1. ХИК има голова разлика от +5 на чужд терен , като е отбелязвал 12 пъти и е допускал 7 попадения. Жоао Клаус от ХИК води във Вейкауслига по най-много голове с 13.

ХИК в момента играе във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Тимът завърши наравно с 0-0 двубоя си с БАТЕ Борисов в средата на седмицата. ХИК се концентрира най-вече върху Шампионската лига и това може да повлияе на представянето на тима в турнира у дома. Въпреки че играе в две съревнования, малко вероятно е Хонка да преодолее 12-те точки между тях. Хонка все пак има възможност да отнеме точки от лидера в съревнованието и да намали разликата.

И двата клуба нямат проблеми с попаденията. ХИК е отбелязал общо 38 гола, което е добър резултат за първенеца в класирането. Хонка е на 3 място по този показател с 31 попадения общо.  Вероятно и двата тима ще отбележат и ще наблюдаваме доста оспорван мач. ХИК показа способността си да вкарва голове във второто полувреме. Над три четвърти от головете на ХИК са отбелязани точно тогава.

С представянето на ХИК при визитите на отбора и четирите победи на Хонка в последните му 6 двубоя, срещата ще завърши с равенство. Двата тима са доста равностойни и ХИК е фокусиран върху мача си от втория кръг на квалификациите за Шампионската лига следващата седмица. Лидерът в таблицата ще загуби точки, като двубоят най-вероятно ще завърши наравно.