Копенхаген срещу КуПС в квалификациите за Лига Европа

Копенхаген ще вземе участие във втория си двубой от първия квалификационен кръг на Лига Европа срещу финландския КуПС с малко предимство от 1-0. Датският отбор не бързаше много да надделее над КуПС като гост преди една седмица.

Копенхаген спечели с гол в 75 минута  от Робърт Сков. Сега, у дома на стадион „Паркен, Копенхаген може да довърши КуПС . Копенхаген е категоричен фаворит според много фенове по целия свят.

Отборът на Яни Хонкаваара си взе кратка почивка от финландската лига. Тимът ще продължи участието си у дома след срещата-реванш срещу Копенхаген. Почивката може да даде на Хонкаваара и играчите му достатъчно време да се възстановят и да ги приближи до победата в четвъртък вечер. Копенхаген започна участието си в лигата у дома тази седмица, като в понеделник загуби от Хорсенс с 2-1. Това не беше на-добрият начин да стартира Суперлигата, но футболистите на Столе Солбакен вероятно са насочили вниманието си към Лига Европа.

Играчите на Копенхаген може би ще бъдат изтощени в четвъртък вечер. Те имаха само 2 дни, за да се възстановят от поражението си с 2-1 от Хорсенс. През това време, КуПС прекара последните 7 дни във възстановяване.

Въпреки че на отборът на Слобакен му отне известно време да отбележи победния гол в първия двубой, тимът бе в по-добра форма през цялото време. КуПС игра прекалено предпазливо, което бе добра тактика през по-голямата част от сблъсъка. Въпреки това, Копенхаген в крайна сметка успя да пробие отбраната благодарение на точния удар на Робърт към вратата от 16 м.

КуПС не се справи с това да отбележи в първия мач - втора такава ситуация за тима в последните му 4 мача. Въпреки че не успя да се разпише срещу Копенхаген, КуПС е на второ място по най-много голове във финландската Вейкауслига. Представянето на клуба в атака е в остър контраст с позицията му в лигата. КуПС в момента е на 5 място в лигата си у дома. Тимът на Хонкваара е меко казано непостоянен след миналогодишното си 2 място в края на сезона.

Финландският клуб ще има трудна задача пред себе си в четвъртък вечер. Футболистите на Солбакен ще се опитат да продължат битката си в Лига Европа. Копенхаген достигна до груповата фаза миналия сезон и редовно участва в европейския турнир. Въпреки шокиращата загуба в понеделник от Хорсенс, Копенхаген ще успее да надвие КуПС в срещата-реванш.

Датският тим ще се изправи срещу исландския Стярнан или естонския Номме Калю след като надделее над КуПС в първия кръг от квалификациите.