Ще успее ли Белгия да оглави Група Н?

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Почти всички футболни експерти предвиждаха Белгия да започне срещата си с Англия с 6 точки от 6 възможни. Англия обаче може би не започна участието си със същите очаквания от страна на тези експерти. Въпреки това, третият им мач ще започне в четвъртък като двата тима имат равен брой точки.

Белгия стартира първата си среща срещу Панама мудно, преди да избухне във второто полувреме с 3 попадения. Отборът на Роберто Мартинес последва първата си победа с триумф над Тунис с 5-2. Отборът изглежда силен, но и от време на време склонен да прави грешки.

Англия също имаше проблеми с това да достигне максималния си потенциал в първия си двубой. Тимът бе на няколко минути от това да завърши наравно с Тунис, но голът на Хари Кейн в първата минута от добавеното време му донесе 3 точки. Трите лъва бяха много по-силни във втория си сблъсък срещу Панама. Кейн започна с хеттрик, като в крайна сметка Англия надделя с 6-1.

Сега отборите на Белгия и Англия ще се изправят един срещу друг, като победителят ще оглави групата. Равенството би означавало, че победителят в Група Н ще бъде определен чрез броя на феърплей точките на двата тима. Преди срещата, Англия води с -2 точки.

Белгия може да остави нападателя Ромелу Лукаку да почива като Мартинес вече намекна за тази възможност. Той е отбелязал 4 попадения на Световното първенство до сега, но Мартинес е притеснен да не преумори един от най-ценните си играчи. Лукаку има малък проблем с глезена и почивката ще му помогне да е във форма за осминафиналите. Белгия може би ще замени Лукаку с Мичи Батшуай, който отбеляза попадение при победата на тима над Тунис. Мартинес няма контузени футболисти преди двубоя и след като мястото на отбора на осминафиналите е вече подсигурено, може би не само Лукаку ще бъде оставен да почива. Еден Азар и Дрис Мертенс също имат малки контузии.

Мартинес намекна в интервюта, че някои други играчи ще получат шанс да се изявят срещу Англия. Саутгейт може да реши да направи същото, въпреки че контузиите не са това, което го притеснява. Броят на класните играчи в белгийския състав може да накара английския мениджър  да направи някои промени. Единствената промяна на Саутгейт от първия до втория мач бе Деле Али. Полузащитникът получи контузия срещу Тунис и бе заменен от Рубен Лофтъс-Чийк за следващата среща. Али се завърна към тренировките и се очаква да играе в четвъртък.

Въпреки отличния резултат на Англия срещу Белгия на национално ниво (15 победи от 21 сблъсъка), Трите лъва нямат класните футболисти, с които разполагат белгийците. Белгия не би трябвало да се затрудни в това да надвие Англия в Калининград и Червените дяволи ще оглавят Група Н.