Генк и Гент в схватка за участие в Европа

В заключителната част на белгийското първенство два от отборите, които се борят за участие в Лига Европа догодина, се изправят един срещу друг. В сряда Генк посреща Гент на „Кристал Арена“.

Борбата за местата даващи право на участие в Европа е ожесточена. Гостите се намират на пето място в таблицата, само на точка от домакините. Генк пък изостава с 2 точки зад Шарлероа, който е на четвърто място в класирането и заема последната позиция осигуряваща квота за Лига Европа.

Точковият актив на Генк пострада в последните няколко кръга, заради колебливите резултати на тима. Домакините завършиха наравно в 3 от последните си 5 срещи в първенството.

В миналия кръг тимът допусна загуба с 5-0 от Стандарт Лиеж, въпреки това домакинката форма на тима е положителна, след като бяха спечелени 4 от последните 6 двубоя на свой терен.

Серия от слаби резултати пък попречи на Гент в надпреварата за титлата. Гостите са загубили 4 от последните си 5 двубоя.

В миналия кръг тимът загуби от Спортин Шарлероа с 0-1 у дома, което бе трета поредна загуба за Гент. Мачовете на гостите се отличават с малко попадения – в 5 от предходните 7 срещи тимът завърши при резултат под 2.5 гола.

В срещите далеч от собствения си терен Гент не се представя на ниво, губейки последните си два мача. Също като общата статистика, двубоите като гост на Гент се отличават с малко голове и резултат под 2.5 в 7  от последните 10 мача.

Forebet предвижда убедителна победа в полза на домакина Генк, която ще позволи на отбора да се доближи до участие в Европа през следващия сезон.