Дали Залцбург ще сътвори обрат в Лига Европа ?

Ред Бул Залцбург е един от добре представящите се отбори в турнира през този сезон. Въпреки това австрийците загубиха първата среща от четвъртфиналите срещу Лацио с 4-2 в Рим.

Залцбург има шанс да се върне в двубоя при предстоящия реванш на „Ред Бул Арена“ в четвъртък, когато посреща римските орли. Загубата в първия двубой бе първо поражение в предходните 16 мача на австрийците в този турнир.

Доброто представяне на Австрийския тим се дължи основно на атакуващата мощ, която отборът демонстрира в Лига Европа. Тимът бележи 2 или повече гола в 4 от последните си 5 срещи.

Освен това Залцбург не е допуснал поражение пред собствена публика в 7 двубоя, записвайки 5 победи и 2 равенства.

Домакините демонстрират добра игра и в защита, като опазиха 6 сухи мрежи в последните си 7 домакински мача. В четвъртък това постижение ще бъде поставено под сериозно изпитание.

Лацио изглежда уверен в класирането си напред в турнира, след натрупания аванс в първiя двубой. Освен това тимът се намира в добра форма, записвайки 3 победи в последните си 4 мача в турнира.

Момчетата водени от Симоне Индзаги неизменно вкарват поне 2 гола в  последните си 4 двубоя от всички турнири.

Гостите имат колебливо представяне далеч от собствената си публика. Тимът е спечелил само 4 от предходните си 11 гостувания в Лига Европа. Въпреки това Лацио бележи поне 2 гола в 4 от последните си 5 двубоя като гост в турнира.

Forebet предвижда Залцбург да продължи добрата си серия у дома в Лига Европа с резултатна победа. Може би победата няма да бъде достатъчна на австрийците за класиране напред в турнира.