Арсенал се изправя в ключов двубой срещу ЦСКА Москва

В четвъртък вечерта турнирът Лига Европа завладява футболния небосклон на Стария континент. Предстои да се изиграят четвъртфиналите от втория по сила клубен турнир.

Само 8 отбора останаха в надпреварата и Арсенал е сред основните фаворити за спечелването на Лига Европа. За целта обаче, тимът ще трябва първо да отстрани руският ЦСКА Москва, срещу когото се изправя в първия двубой на „Емирейтс“.

Лига Европа е отлична възможност за Артилеристите да се преборят за втори европейски трофей в своята история. Нещо повече – надпреварата се явява последен шанс за Топчиите да си осигурят участие в Шампионската лига догодина.

ЦСКА Москва на свой ред, веднъж вече спечели турнира, през 2004/2005 г. и със сигурност мечтае за нов успех в надпреварата.

Преди двубоя Арсенал записа победа с 3-0 над заплашения от изпадане Сток Сити. Резултатът на полувремето срещу Грънчарите бе равен, което доведе до освирквания от трибуните на „Емирейтс“. Сега момчетата на Арсен Венгер ще търсят по-силен старт на двубоя, за да си спестят неприятностите впоследствие.

Формата на Топчиите в Лига Европа през този сезон е доста добра – тимът победи на два пъти Милан в предходната фаза. Първо с 0-2 в Милано и после с 3-1 като домакин. В надпреварата до момента Арсенал изигра 5 домакинства, като загуби само веднъж – от Остерсунд, след убедителна победа в първия двубой като гост.

Артилеристите са нанизали цели 13 попадения в двубоите изиграни пред собствена публика на  „Емирейтс“.

За разлика от Арсенал, ЦСКА Москва все още е в борбата за титлата на своята страна. Тимът записа четвърта поредна победа през уикенда, когато победи Ростов с 1-2, като гост.

Московчани са допуснали едва една загуба в последните си 14 двубоя – от Олимпик Лион при домакинството си в миналия кръг. Тимът отговори подобаващо, записвайки победа във Франция с 2-3 и отстрани Хлапетата с повече голове на чужд терен.

След подновяването на руския шампионат ЦСКА няма загуба в 4 последователни срещи като гост. Освен това отборът записа победа и равенство в предходните си 2 гостувания в Лига Европа. В Шампионската лига тимът победи Базел и Бенфика като гост и загуби единствено в  Англия от Манчестър Юнайтед.

Арсенал може да разчита на почти пълен състав. Контузен остава Санти Касорла, а нападателят Пиер-Емерик Обамеянг няма да може да вземе участие защото игра в турнира с екипа на Борусия Дортмунд.

ЦСКА Москва има повече проблеми със състава си. Триото Виктор Васин, Марио Фернандес и Астемир Годюшенко. В атака се очаква да започнат Ахмед Муса и Понтус Вернблум.

Двубоят е ключов за Арсенал и лондончани ще опитат да спечелят, но ЦСКА Москва не бива да бъде подценяван и спокойно може да отбележи гол на чужд терен.