Бешикташ се нуждае от важен гол като гост

Втората част от мачовете на Шампионската лига за 2017/18 се провеждат тази седмица и във вторник Байерн Мюнхен посреща Бешикташ на Алианц Арена за първия мач от осминафиналите.

Байерн Мюнхен се класира за тази фаза от надпреварата след като завърши втори в групата след Пари Сен Жермен. Немците имаха същия брой точки като победителите в групата, но заради по-малкия брой голове бяха позиционирани на второ място.

Бешикташ бе изтеглен в група G с Порто, РБ Лайпциг и Монако. Тусркият клуб имаше малък шанс да се класира от групата, но се справи отлично и завърши на челна позиция, печелейки четири и завършвайки с равенство в два от шестте си мача.

Байерн Мюнхен е в отлична форма, като спечели всяка една от последните си тринадесет срещи. След подновяването на Бундеслигата на 12-ти януари, Байерн Мюнхен спечели поредица от седем мача.

Като домакин, баварците остават непобедени в последните седемнадесет мача във всички съзтезания и само една от тези срещи завърши с равенство.

В Шампионската лига, тенденциите показват, че Байерн Мюнхен е загубил само едно от последните си двадесет домакинства, като мачът завършва с 2-1 за Реал Мадрид в предишния сезон. Байерн реализира по 3 гола във всяка от срещите пред своя публика от Шампионската лига и допусна само един.

Бешикташ е на четвърта позиция в турската Супер Лига след равенство с 1-1 срещу Коняспор в петък вечер. След срещата в петък, Бешикташ имаха още един ден да се подготвят за този мач и ще се надяват това да им донесе предимство.

Бешикташ са непобедени в последните си седем мача във всички съзтезания, като са спечелили пет от тях и са завършили с равенство в другите два. Въпреки четвъртата си позиция в лигата, те са само на 5 точки от лидерите в класирането и вярват, че могат да спечелят турската титла.

Турците са непобедени в Шампионската лига този сезон и се радват на добри резултати в груповите фази, особено като гости.

Бешикташ спечели всичките си три гостувания, като победи Порто с 3-1, Монако с 2-1 и РБ Лайпциг с 2-1. Въпреки че тези отбори не са на нивото на Байерн Мюнхен, това показва, че Бешикташ е опасен гост, който Байерн Мюнхен не бива да подценява.

Очаква се Мануел Нойер да не присъства в състава на Байерн Мюнхен за срещата поради неговата контузия, което означава, че той ще бъде заменен от Свен Улрайх. Роберт Левандовски ще започне като нападател подпомаган от Хамес Родригес.

Бешикташ ще отпътуват за Германия без контузеното дуо Гьокхан Торе и Атинк Нукан. След като Дженк Тосун бе купен от Евертън в трансферния прозорец, Алваро Негредо или Вагнер Лав ще започне мача в атака.

Няма голямо съмнение дали Байерн Мюнхен ще спечели този мач, но формата на Бешикташ като гости по време на този сезон от Шампионската лига подсказва, че тимът може да си тръгне с решаващ гол.