Арсенал фаворит срещу Уест Хам за Купата на Лигата

Mitch Gunn / Shutterstock.com

Във вторник вечерта Арсенал посреща градския съперник Уест Хам в среща от четвъртфиналите на Карабао Къп (Купата на Лигата).

Двата отбора се представят колебливо в първенството напоследък, а предстоящия двубой идва само седмица след двубоя в шампионата, който завърши при нулево реми.

До момента Артилеристите отстраниха Донкастър и Норич Сити по пътя си към четвъртфиналите на турнира. Срещу Канарчетата отборът на Арсен Венгер се наложи да изиграе продължения преди да спечели.

Арсенал срещна сравнително слаби отбори по пътя си в турнира и спечели 4 от изиграните 5 двубоя.

В миналото издание на надпреварата тимът от Северен Лондон напусна състезанието именно на етап четвъртфинал, след като допусна изненадваща загуба у дома от Саутхямптън.

Топчиите се представят изключително силно на свой терен и загубиха само веднъж в последните си 22 двубоя пред собствена публика.

Уест Хам започна да подобрява представянето си във Восшата лига под ръководството на Дейвид Мойс. Тимът навлезе в серия от 3 срещи без загуба, в които опази 3 сухи мрежи.

Чуковете играят слабо далеч от своя дом. В последното си гостуване отборът победи с 0-3 Стоук Сити и по този начин прекъсна серия от 3 поредни загуби.

В предходните кръгове гостите победиха с 2-0 Челтъм, Болтън с 3-0, преди да обърнат Тотнъм след изоставане с 2 гола, за крайния успех с 3-2.

Уест Хам спечели едва един от предходните си 10 двубоя срещу Арсенал, така че добрата серия на отбора може да приключи при срещата с градския съперник.

Forebet предвижда победа за Арсенал, която ще изпрати Артилеристите на полуфинал в турнира.