Монако и Дортмунд се изправят в равностоен сблъсък

Миналата сряда Борусия Дортмунд прие Монако в първи четвъртфинал на „Сигнал Идуна Парк“. Срещата трябваше да се изиграе ден по-рано, но бе отложена поради бомбен атентат над автобуса на домакините. При инцидента пострада защитникът на Дортмунд Марк Бартра който получи наранявания следствие на счупените стъкла.

УЕФА премести срещата за следващата вечер и Монако спечели с 2-3. От страна на немският клуб се чуха негативни коментари, относно изиграването на мача, само ден след инцидента с клубния автобус. Част от играчите заявиха, че не са били в състояние да се отърсят от случката толкова бързо.

Тази седмица „Стад Луи II” очаква реванша между немци и французи. Монегаските имат аванс от едно попадение и 3 гола на чужд терен. Освен това отборът на Леонардо Жардим е в отлична форма и записа 4 последователни победи във всички състезания.

Монако има добри показатели у дома и не е допускал загуба в Шампионската лига от две години насам. Последният отбор успявал да си тръгне с победа от Кралството е Арсенал през 2015 г.

От тогава насам Монегаските записаха 7 победи и 2 равенства, като постигнаха победи в последните си 3 домакински мача в Шампионска лига.

Борусия Дортмунд от своя страна не се намира в отлично състояние, но въпреки това записа победа с 3-1 над Айнтрахт Франкфурт в последната си среща в Бундеслигата. Преди успеха обаче, тимът на Томас Тухел понесе две последователни поражения от Байерн Мюнхен и Монако.

Дортмунд се провали в опитите да спечели последните си 2 гостувания в Шампионска лига. Тези мачове бяха срещу Реал Мадрид и Бенфика – два негостоприемни съперника, срещу които се играе трудно.

Предвид това, че на Монако не му е нужна победа, а Дортмунд се представя неубедително като гост, Forebet предвижда зрелищен двубой за зрителите, който най-вероятно ще завърши наравно.