Ще успее ли Херта да спре Баварската машина?

mr3002 / Shutterstock.com

След като през седмицата унищожи Арсенал в Шампионската лига, отборът на Байерн Мюнхен гостува в немската столица за мач от Бундеслигата срещу Херта Берлин. Срещата е важна и за двата тима, тъй като Баварците ще искат да увеличат преднината на върха в класирането преди важните четвъртфинали от Шампионската лига, докато Херта опитва да се класира в местата даващи право на участие в най-комерсиалния клубен турнир на Стария континент.

Мениджърът на Баварците Карло Анчелоти вероятно е доволен от начина, по който играчите му разгромиха представителя на Висшата лига Арсенал с 5-1, особено предвид факта, че на полувремето нещата не бяха чак толкова розови за тима при 1-1. Огромната мощ в нападението на Баварците им донесе 4 безответни гола през втората част, което вероятно означава класиране на четвъртфиналите в надпреварата.

От началото на декември отборът на Байерн се намира в отлична форма и в Бундеслигата, където записа 9 победи и едно равенство, което откъсна Баварците на върха в класирането. Това обаче не означава, че те печелят лесно срещите си. В редица от тях се наложи късни голове да носят точките за тима на Анчелоти. Пример за това са срещите с Дармщад и Фрайбург, където голове в края донесоха победата за Байерн.

Формата на отбора като гост също оказва своето влияние, тъй като Баварците са спечелили последните си 5 срещи далеч от дома, а са загубили като гост единствено от Борусия Дортмунд.

От друга страна за Херта е добре, че се завръща на своя „Олимпиящадион“, тъй като отбора на Пол Дардай изигра 4 от последните си 5 срещи далеч от дома и допусна 4 загуби. Между четирите загуби отборът изигра една среща у дома срещи Инголщад, която спечели с 1-0. Така че, въпреки че срещата е с шампиона на Германия Херта може да се възползва от домакинството си.

На своя стадион столичани се наслаждават на отлична форма, печелейки 8 от послдните си 9 срещи. Вкарването на голове за тях не представлява трудност, като 16 попадения бяха отбелязани, което прави средно по 1.77 гола на мач, което прави не лош шанса да вкарат и на Байерн, които са опазили само 2 „сухи мрежи“ в последните си 8 гостувания в Бундеслигата. Голям проблем за Херта може да се окаже психологически, тъй като отбора е загубил последните 11 мача с Байерн във всички състезания и ако допуснат попадение първи, това ще означава много трудна среща за берлинчани.

Без съмнение Байерн е отборът във форма и ще излязат за срещата с високо вдигната глава след разгрома в Шампионската лига. Херта изпитва трудности през 2017 г., но домакинския фактор би трябвало да им помогне. Очаква се победа на шампионите, но тя вероятно ще бъде измъчена и разликата ще е не по-голяма от 1 гол. Победа за гостите и гол/гол изглежда добър залог за предстоящата среща.