Светците се изправят на пътя на Арсенал във ФА Къп

CosminIftode / Shutterstock.com

Саутхямптън излиза срещу Арсенал в среща от четвъртия кръг на турнира за ФА Къп. Светците се намират в добро настроение, след като в сряда отстраниха Ливърпул от турнира за  Купата на Лигата  и достигнаха финал в надпреварата.

Формата на отбора е във възход и тимът на Клод Пюел записа 4 победи в последните си 5 срещи, като всичките успехи дойдоха придружени със „сухи мрежи“.

Домакинската форма тима също се подобри и Саутхямптън записа 3 поредни победи във всички турнири. След като съставът се представяше колебливо през този сезон, изглежда най-накрая намери необходимото постоянство в изявите си.

Домакините са загубили само един от последните си 5 мача срещу Топчиите във всички турнири. Освен това Светците вече изхвърлиха Арсенал от турнира за Купата на Лигата на четвъртфиналите.

До момента Саутхямптън се е изправял 4 пъти срещу Артилеристите в турнира за ФА Къп, като в 3 срещи победител е бил Арсенал, а веднъж двата тима са завършили реми.

Преди този мач Арсенал се намира в добра форма, спечелвайки 5 от последните си 6 срещи във всички надпревари, включително и третия кръг от ФА Къп срещу Престън Норт Енд с 2-1.

Арсенал изглежда прескочи моментния спад във формата си и отново набира инерция. Момчетата на Арсен Венгер дължат това на добрата си успеваемост пред противниковата врата – те са отбелязали поне 2 гола в последните си 5 срещи.

Топчиите ще отпътуват към южния бряг в добро настроение след добрата си серия от резултати. Forebet предвижда победа за Арсенал в този мач. Въпреки това, предвид възраждането, което преживяват Светците, победата на гостите никак не е сигурна.